Tour Down Under 2017: skład Movistar Team

Hiszpanie Carlos Barbero i Victor de la Parte poprowadzą ekipę Movistar na trasie australijskiego Tour Down Under (17-22 stycznia).

Pozyskany z Caja Rural-Seguros RGA Barbero ma sprawdzić się w sprinterskich rozgrywkach na wyższym niż dotychczas poziomie. 25-latek w poprzednich sezonach nie jeden raz pokazał, że szybkość na ostatnich metrach trudnych końcówek to jego atut, w 2016 roku na trzecim miejscu kończąc Coppa Sabatini i Vuelta a la Rioja, koło podium kręcąc się też na Coppa Bernocchi czy odcinkach Vuelta a Castilla y Leon i Tour of Britain.

Reprezentujący dotychczas polską grupę CCC Sprandi Polkowice de la Parte w założeniu powinien walczyć o miejsce w klasyfikacji generalnej australijskiego wyścigu. 11. kolarz ubiegłorocznego Tour de Suisse i zwycięzca Tour of Austria (2015) patrzył będzie przede wszystkim na przedostatni odcinek zakończony podjazdem na Willunga Hill.

30-latkowi pomagać powinni bracia Jose i Jesus Herrada, którzy odnosili już sukcesy na poziomie WorldTour.

Skład Movistar Team na Tour Down Under 2017: Carlos Barbero, Víctor de la Parte, Jasha Sütterlin, Gorka Izagirre, Marc Soler, José Herrada i Jesús Herrada.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: