Tour Down Under 2017: Richie Porte rozpoczyna sezon

Australijczyk Richie Porte poprowadzi amerykański zespół BMC Racing na trasie Tour Down Under (17-22 stycznia).

31-latek rozpoczyna tym samym kampanię, której celem jest walka o zwycięstwo w lipcowym Tour de France. W swoim narodowym wyścigu wystartuje po raz szósty w karierze.

Kocham ściganie w Adelajdzie. Biorąc pod uwagę, że ostatnio byłem dwa razy na podium, chciałbym i teraz dobrze zacząć sezon na trasie Santos Tour Down Under. Jeśli się uda, może poprawić dotychczasowe wyniki

- wyjaśnił "Tasmański Diabeł".

Porte na starcie otwierającego cykl WorldTour wyścigu stanie obok m.in. Damiano Caruso, Amaëla Moinarda oraz Rohana Dennisa, którzy mają pomóc mu w skończeniu wyścigu na podium.

Pochodzący z Tasmanii zawodnik w styczniowej imprezie zwykle wypadał bardzo dobrze. W latach 2015 i 2016 stawał na końcowym podium, dwukrotnie zajmując drugie miejsca, w 2014 roku był czwarty. Trzykrotnie wygrywał też etap zakończony wspinaczką na Willunga Hill (2014, 2015, 2016).

Po igrzyskach w Rio miałem dość długą przerwę, więc jestem już gotowy na powrót do ścigania. Wygrałem trzy razy na Willundze, dlaczego nie miałbym zrobić tego po raz czwarty? To będzie dobra okazja do sprawdzenia formy

- zaznaczył Porte, awansem dziękując za wsparcie kibiców, którzy co roku licznie przybywają na zbocza najsłynniejszej wspinaczki wyścigu.

Skład BMC Racing na Tour Down Under 2017: Damiano Caruso, Rohan Dennis, Amaël Moinard, Richie Porte, Miles Scotson, Danilo Wyss i Francisco Ventoso.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: