Szef Trek-Segafredo: "Nibali był pierwszym wyborem, ale Contador może wygrać Tour de France"

Luca Guercilena tłumaczy kulisy transferu Alberto Contadora.

Po tym jak włoski producent kawy Segafredo został sponsorem drużyny Trek, Luca Guercilena mógł porządnie wzmocnić swój zespół. Niemniej jednak sponsorzy naciskali na zatrudnienie Włocha Vincenzo Nibalego, a nie na transfer Alberto Contadora, który ostatecznie doszedł do skutku.

Posiadanie włoskiego sponsora oznaczało, że to właśnie zawodnik tej narodowości będzie naszym pierwszym wyborem. Byliśmy blisko zatrudnienia Nibalego, ale on wolał przejść do drużyny, która jest budowana wokół niego (Team Bahrain-Merida). Tutaj Nibali musiałby wpasować się w obecną konfigurację drużyny

- tłumaczył Luca Guercilena w wywiadzie dla "Cyclingnews".

Po fiasku rozmów z Nibalim, kierownictwo usiadło do rozmów z Alberto Contadorem. Owocem tego była roczna umowa Hiszpana z Trek-Segafredo. Mimo to, że "Księgowy" w tym roku wycofał się z Tour de France i zajął 4. miejsce w Vuelta a Espana, to Guercilena wierzy, że może on ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium "Wielkiej Pętli".

Myślę, że Alberto wygrać kolejny Wielki Tour. Wierzę, że jest wystarczająco mocny. Musimy mu zapewnić odpowiednie wsparcie tak, aby mógł skupić się tylko na zwycięstwie. Oczywiście podczas trwania wyścigu mogą przydarzyć się różne rzeczy, ale nadal uważam, że może wygrać Tour

- dodał szef Trek-Segafredo.

Alberto Contador w barwach Trek-Segafredo zadebiutuje 15 lutego na wyścigu Vuelta a Andalucia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: