Brat byłego mistrza świata kończy karierę

Mario Faria da Costa jest starszym bratem Rui Costa. W przeciwieństwie do byłego mistrza świata, Mario postanowił zakończyć swoją karierę.

Nie oszukujmy się, pełna sukcesów to ona nie była. 31-latek trafił przed sezonem 2015 do Lampre-Merida po tym, jak przez kilka lat jeździł dla kontynentalnych ekip z Portugalii. Jego największym sukcesem jest srebrny medal na krajowych mistrzostwach wywalczony w 2011 roku.

Mario rozpoczął profesjonalną przygodę w peletonie w 2008 roku w koszulce Benfiki, potem przeszedł do Barbot-Siper oraz OFM-Quinta da Lixa.

Do Japonii przeprowadzi się za to Nathan Earle, który od 2014 do 2015 roku posiadał kontrakt z zespołem Sky. 28-letni Australijczyk opuszcza szeregi drużyny Drapac, w tym sezonie będzie próbował wygrywać dla kontynentalnej grupy Ukyo.

Earle zanim wylądował w Sky jeździł dla trzecioligowych stajni z Antypodów, jak Praties czy Genesys. Jest zwycięzcą etapowym Tour of Borneo, Tour de Taiwan, Tour of Japan czy Tour of Wellington.

Nowym dyrektorem sportowym w Dimension Data został eks-zawodowiec Bingen Fernandez. Hiszpan pożegnał się z Cannondale, dla którego pracował od 2010 roku. Fernandez do 2009 roku był częścią cyrku na kółkach (Euskatel oraz Cofidis).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: