Gianni Meersman kończy karierę

Zespół Fortuneo - Vital Concept poinformował, że Belg Gianni Meersman, który w sezonie 2017 miał reprezentować jego barwy, zakończył karierę.

31-latek został zmuszony do przerwania zawodowego ścigania z powodu wykrytej niedawno arytmii. Według komunikatu francuskiej ekipy, wadę serca lekarze wykryli przy rutynowej kontroli. Schorzenie okazało się na tyle poważne, że kontynuowanie rywalizacji na najwyższych obrotach mogło okazać się niebezpieczne dla zdrowia.

Ze względu na żonę i córkę, których życia podporządkowane były dotychczas mojej karierze, nie mogę i nie chcę ryzykować. Kolarstwo to nie tylko mój zawód, ale także pasja, więc podjęcie tej decyzji było niezwykle trudne

- powiedział Meersman.

Specjalizujący się w wyścigach jednodniowych i sprintach z mniejszych grup lub finiszach w trudnym terenie Belg w sezonie 2017 miał rywalizować na poziomie Professional Continental. Po czterech latach w Etixx-Quick Step w szeregach Fortuneo-Vital Concept otrzymać miał rolę lidera.

Meersman w ostatnich sezonach wygrał dwa etapy Vuelta a Espana (2016), Handzame Classic i Cadel Evans Great Ocean Race (2015), Tour de Wallonie (2014), a także etapy Tour de Romandie i Volta a Catalunya (2013).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: