Leah Thorvilson w Canyon-SRAM

Amerykanka Leah Thorvilson wygrała konkurs Zwift Academy i otrzymała roczny kontrakt z zespołem Canyon-SRAM.

37-latka jest ostatnią zawodniczką, która przed sezonem 2017 wzmocni ekipę ze Stanów Zjednoczonych. Thorvilson dotychczas sportowo realizowała się w biegach długodystansowych, startując m.in. w maratonach, w 2012 roku będąc w gronie zawodniczek walczących o olimpijską nominację w tej konkurencji.

Kontuzja odniesiona półtora roku temu sprawiła, że Amerykanka z biegania przestawiła się na rower i tym sposobem znalazła się w programie Zwift Academy, który zwyciężczyni oferował możliwość dołączenia do jednej z najlepszych kobiecych zespołów.

14-tygodniowy program miał na celu identyfikację talentu przez serię testów, treningów i wyścigów. Większa część programu rozgrywana była online, przy pomocy platformy Zwift, a panie rywalizowały na trenażerach, wspólnie kręcąc na trasach znanych wyścigów. Całość miała wyłonić trzy kandydatki, które podczas grudniowego zgrupowania zespołu miały przejść ostatnie sprawdziany. Thorvilson została wybrana przez ekipę, pokonując po drodze ponad 1200 zgłoszonych zawodniczek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: