Tour de France 2017: Alberto Contador wciąż wierzy

Alberto Contador wciąż wierzy, że jest w stanie wygrać Tour de France. 34-letni kolarz, dwukrotny zwycięzca "Wielkiej Pętli", w sezonie 2017 chce ponownie stanąć na podium w Paryżu.

Kolarza z Pinto na Polach Elizejskich na podium nie widziano od 2010 roku, gdy Tour wygrał po raz trzeci. Triumf został mu odebrany w wyniku tzw. afery clenbuterolowej - kontrowersyjnej wpadki na zabronionym specyfiku i niemal dwuletniej sagi sądowej, która skończyła się dwuletnią dyskwalifikacją, odebraniem mu triumfów w Tour de France (2010) i Giro d'Italia (2011) i tym samym zaliczeniem okresu trwania sprawy na poczet kary.

Od tego czasu, mimo kilku prób, Hiszpanowi nie udało się sięgnąć podium w Paryżu. W sezonie 2017 Contador reprezentował będzie amerykańską ekipę Trek-Segafredo i po raz kolejny podejmie to wyzwanie. "El Pistolero" w rozmowie z hiszpańską gazetą "ABC" potwierdził, że maillot jaune będzie celem sezonu.

To oczywiste, że chcę ponownie wygrać [Tour] i czuję się na siłach by tego dokonać. W ostatnich latach miałem sporo pecha, ściganie kończyło się kraksami

- powiedział.

Contador w 2012 roku, po efektywnie półrocznym zawieszeniu, wygrał Vuelta a Espana, a w kolejnych sezonach skupiał się na Tour de France. W 2013 roku wywalczył 5. miejsce, w 2014 ścigania we Francji nie ukończył, do palmares dopisał za to triumf w Vuelta a Espana. W sezonie 2015 porwał się na dublet Giro-Tour, w maju triumfując w Włoszech, ale w lipcu do Paryża dojeżdżając znów na 5. miejscu. W tym roku kampania podporządkowana Grand Boucle szła dobrze, ale kraksy w pierwszym tygodniu zmagań zmusiły Hiszpana do przedwczesnego wycofania się.

Celem jest wciąż wygrywanie największych imprez świata, w tym, ale i przede wszystkim, Tour de France

- zaznaczył.

W barwach nowego zespołu Contador walczył będzie też o punkty na trasach innych imprez WorldTouru, a kontynuacja współpracy ze Stevenem de Jonghem sugerować może, że Hiszpan zaliczy program przygotowań dość podobny do lat 2014 i 2016, gdy przed Tourem startował tylko w imprezach etapowych - Volta ao Algarve, Paryż-Nicea/Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco i Criterium du Dauphine.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: