Ion Izagirre - nowa grupa, stare cele

Wyścigi tygodniowe oraz Tour de France pozostaną w zainteresowaniu Iona Izagirre w sezonie 2017.

Nabytek zespołu Bahrain-Merida w nowych barwach zadebiutuje podczas Vuelta a Murcia (11 lutego), następne w planach znajdują sie Classica de Almeria (12 luty), Vuelta a Andalucía (15-19 luty); Paryż-Nicea (5-12 marca), Vuelta al Pais Vasco (3-8 kwietnia), Amstel Gold Race (16 kwietnia), Strzała Walońska (19 kwietnia), Liege-Bastogne-Liege (23 kwietnia), Tour de Romandie (25-30 kwietnia), Tour de Suisse (10-18 czerwca) i Tour de France (1-23 lipca).

Grupa zgodziła się, że powinienem podążać utartym dla mnie od lat szlakiem. Wyścigi tygodniowe pozostaną moją domeną

- powiedział w "zikloland.com" zwycięzca Tour de Pologne 2015.

27-latek po trzech sezon opuścił Movistar, dokąd trafił z Euskaltel-Euskadi. W ostatnim sezonie m. in. był 2. w Volta ao Algarve, 5. w Paryż-Nicea, 3. w Tour de Romandie i 2 . w Tour de Suisse. Wygrał również po etapie Tour de Suisse i Tour de France oraz mistrzostwo Hiszpanii w jeździe na czas.

Izagirre po pracowitej wiośnie i krótkim odpoczynku wyląduje na Teide, gdzie przygotuje się do Tour de France.

Vincenzo Nibali pojedzie w Giro d'Italia, dlatego grupa widzi moje miejsce na trasie Tour de France. To wielka satysfakcja. Presja? Ta sama co w Movistar. Zespół czuje się mocny i wierzy we mnie, razem możemy osiągnąć wielkie wyniki.

Izagirre jest po zgrupowaniu kolarzy Bahrain-Merida w Chorwacji, gdzie lepiej poznał nowych kolegów.

Pierwszy rok dla nowej grupy nigdy nie jest łatwy. Zaczynamy od zera, wszystko jednak jest dobrze zorganizowane, co buduje poczucie bezpieczeństwa. Nibali to nasz wielki lider. Nie spędziliśmy ze sobą wiele czasu, ponieważ ćwiczyliśmy w innych grupach, ale zdołałem zauważyć, że posiada charakter i jest naturalnym przewodnikiem. Gdy sytuacja tego wymaga przejmuje lejce w swoje ręce. Wszystko kręci się wokół niego.

Bask oprócz zimowych treningów ma nowe zadanie.

Nauka włoskiego. Większość kolegów i sztab szkoleniowy porozumiewa się w tym języku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: