Grupa Lotto Soudal zaprezentowana

Wczoraj w Brukseli odbyła się prezentacja grupy Lotto Soudal. Grupa Tomasza Marczyńskiego podsumowała sezon 2016, przedstawiła kolarzy oraz nowy strój, a także cele na następny rok. 

Dzięki czterem zwycięstwom na etapach Giro d'Italia, w tym trzech pod rząd, i dwóm pięknym sukcesom na Tour de France ogólnie ten rok możemy podsumować jako udany. Jednakże czasami po prostu nam nie szło. Mieliśmy długie okresy bez dobrych wyników - a do tego nie możemy dopuszczać. Gdyby przyszły rok był podobny do 2015, gdzie wygraliśmy 40 razy, byłoby wspaniale

- powiedział dyrektor sportowy ekipy, Marc Sergeant. 

Sergeant też w szczególny sposób odniósł się do jednego z kolarzy - Stiga Broeckxa. Przypomnijmy, że w maju 26-letni Belg został potrącony przez motocykl podczas wyścigu Baloise Belgium Tour. Po wypadku znalazł się w stanie wegetatywnym, a niedawno wybudził się ze śpiączki

Upadek Stiga był najgorszym momentem sezonu. Pozostanie członkiem naszej rodziny na zawsze. Mamy nadzieję, że być może będziemy mogli z nim wkrótce porozmawiać. 

Jeszcze raz zaprezentowano strój ekipy na przyszły sezon, jednak zmiany w porównaniu do obecnego są minimalne. Na zakończenie streszczono również plan ekipy na początek roku 2017.

Tim Wellens pojedzie Strade Bianche a potem Tirreno-Adriatico. Z kolei Tony Gallopin weźmie udział w wyścigu Paryż-Nicea, między innymi razem z Andre Greipelem. Tony zaliczy potem kampanię brukową. Ominie Liège-Bastogne-Liège.

Za to Sean de Bie weźmie udział w ardeńskich klasykach. Tiesj Benoot ma podobny plan jak w tym roku (marcowe klasyki - przyp. red.), a z nim pojedzie Nicolas Maes. Moreno Hofland przejedzie klasyki we Flandrii, ale również wyścigi dla sprinterów, gdzie będzie mógł zademonstrować swoje umiejętności.

W zespole Lotto Soudal na sezon 2017 znajduje się jeden Polak - Tomasz Marczyński. "Maniek" w naznaczonym chorobą sezonie 2016 nie startował w żadnym wyścigu trzytygodniowym, ominął także sporo startów. Polak powrócił już do zdrowia i w nowym roku ponownie widoczny powinien być podczas imprez etapowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: