Gwiazdy na starcie Vuelta a San Juan

Cztery drużyny z licencją WorldTour zobaczymy na starcie debiutującego w międzynarodowym kalendarzu wyścigu Vuelta a San Juan. 

Wyścig Vuelta a San Juan (2.1) w przyszłym roku odbędzie się po raz 35., jednak pierwszy raz wezmą w nim udział najlepsi kolarze świata. Do tej pory największą gwiazdą ścigającą się w argentyńskim wyścigu był Bernard Hinault w 1982 roku.

Udział w imprezie potwierdziły cztery ekipy WorldTour – Trek-Segafredo, Bahrain-Merida, Quick-Step oraz TJ Sport. Ponadto zobaczymy prokontynentalne Bardiani – CSF, Caja Rural – Seguros RGA, UnitedHealthcare, Nippo-Fantini, Wilier Triestina-Selle Italia, i Androni Giocattoli.

W barwach Bahrain-Merida zadebiutuje Vincenzo Nibali. Tym samym Włoch rozpocznie swoje przygotowania do triumfu w Giro d’Italia. W barwach Etixx-Quick step wystąpią Tom Boonen i Fernando Gaviria. Bauke Mollema wspólnie z Giacomo Nizzolo poprowadzą Trek-Segafredo. Z kolei TJ Sport stawia na swój nowy nabytek – Darwina Atapumę. 

Vuelta a San Juan odbędzie się w dniach 23-29 stycznia. Dystans wyścigu liczy 892 kilometry, a kolarze pokonają siedem etapów. 

banner