Daniel - odzież kolarska

Tiesj Benoot przedłużył umowę z Lotto Soudal

Obiecujący 22-latek związał się z belgijskim zespołem do 2019 roku.

Benoot zwrócił na siebie uwagę w sezonie 2015, gdy ukończył Ronde van Vlaanderen na 5. miejscu. W ostatnich 12 miesiącach potwierdził, że flandryjskie drogi stanowią jego żywioł, ale do ścisłej czołówki trochę mu brakuje. Był 3. w Omloop Het Nieuwsblad , 7. w E3 Harelbeke i 15. w Gandawa-Wevelgem, natomiast "Flandryjskiej Piękności" pechowo nie ukończył.

Mój pierwszy zawodowy sezon poszedł dobrze. W tym roku również osiągnąłem dobre wyniki. Niestety na Ronde upadłem. Ten wypadek rozpoczął trudny okres, jednak patrząc wstecz wyciągam z niego pozytywy. Wiele mnie nauczył, wzmocnił psychicznie, co w tak młodym wieku tylko się przyda. Tak naprawdę w minionym sezonie nauczyłem się więcej niż w ubiegłym roku

- powiedział Benoot, przed którym debiut w wielkim tourze.

2017 rozpocznę podobnie jak dwa poprzednie lata. W pierwszej połowie sezonu pojadę w ośmiu wyścigach jednodniowych. Na pewno będę ścigać się w Omloop Het Nieuwsblad i Strade Bianche, następnie wybiorę trzy wyścigi z kwartetu Mediolan-San Remo, Dwars door Vlaanderen, E3 Harelbeke i Gandawa-Wevelgem. Potem czeka Ronde van Vlaanderen, a następnie prawdopodobnie Brabantse Pijl i Amstel Gold Race.

W przyszłym roku pojadę swój pierwszy wielki tour. Jeśli wiosna przebiegnie zgodnie z planem będzie to Tour de France. Wydaje się, że powinien najbardziej mi pasować, choć zdaję sobie sprawę, że pojadę głównie po naukę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: