Orica-BikeExchange zmienia się w Orica-Scott

Zespół Orica-BikeExchange w sezonie 2017 występował będzie pod nazwą Orica-Scott.

Australijska grupa zmienia nazwę, co jest efektem zwiększonego zaangażowania producenta rowerów - Scott Sports - który od stycznia będzie jednym z dwóch sponsorów tytularnych. Żeńska filia projektu - Orica-AIS - także pojawi się pod nazwą Orica-Scott.

Australijska ekipa w tym sezonie funkcjonowała jako Orica-GreenEdge, a od startu Tour de France - jako Orica-BikeExchange, gdy sponsorem tytularnym ogłoszono internetową giełdę części rowerowych - BikeExchange.

Układ ten nie trwał długo i dzisiaj, w specjalnym oświadczeniu, zespół poinformował, że trwająca od 2012 roku współpraca ze szwajcarskim producentem wejdzie w nową fazę.

Nasze partnerstwo trwa od początku istnienia ekipy. Już na początku okazało się, że wspólnie myślimy o budowaniu zespołu w oparciu o młode talenty. Większe zaangażowanie w projekt to dla nas dość oczywisty krok, bo wierzymy, że ten zespół ma niesamowity potencjał i pomożemy go zbudować

- tłumaczył szef Scotta Pascal Ducrot.

Kolejną zaletą jest fakt, że kultura zespołu - podkreślenie indywidualności jako elementu budowania drużynowej atmosfery - to podejście podobne do tego, jakie my stosujemy w naszej firmie.

Zmiana sponsora tytularnego to nie jedyna nowość. Zawodnicy i zawodniczki Orica-Scott w sezonie 2017 ubrani zostaną przez firmę Giordana Cycling Apparel, która podpisała kilkuletnią umowę na zaopatrzenie w stroje i akcesoria.

Dowodzona przez 26-letniego Kolumbijczyka Estebana Chavesa i 24-letnich braci Adama i Simona Yatesów grupa w tym sezonie wśród wyników ma m.in. 2. miejsce w Giro d'Italia, 4. miejsce w Tour de France i 3. lokatę w Vuelta a Espana, ale także zwycięstwo w Paryż-Roubaix odniesione przez Matthew Haymana oraz w Il Lombardia przez Chavesa. W sezonie 2017 celem numer jeden pozostają wyścigi trzytygodniowe, w których zespół stawia na młodych zawodników.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: