Dariusz Banaszek prezesem Polskiego Związku Kolarskiego

logo pzkol

Dariusz Banaszek został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) przez Walne Zgromadzenie Delegatów związku.

Kandydat z Nowego Dworu Mazowieckiego w tajnym głosowaniu uzyskał 52 głosy i pokonał tym samym urzędującego od marca 2011 roku prezesa Wacława Skarula. Banaszek funkcję sprawował będzie przez cztery lata, tj. do końca roku 2020.

Do wyborów zgłoszono czterech kandydatów - obok Banaszka i Skarula na liście znaleźli się prezes Lubelskiego Związku Kolarskiego Andrzej Kita i dyrektor grupy Domin Sport Andrzej Domin.

Kita przed pierwszą turą głosowania wycofał swoją kandydaturę i zaapelował o poparcie Banaszka. Ten w pierwszej turze uzyskał 52 z 82 głosów i wybory wygrał ze znaczącą przewagą nad Skarulem (20) i Dominem (9).

46-letni Banaszek to były kolarz, przedsiębiorca i właściciel grup kolarskich, a ostatnio - dyrektor sportowy prokontynentalnej ekipy Verva Activejet. Po zakończeniu kariery zawodowej w 1995 roku zajmował się działalnością biznesową, od 1999 roku prowadząc ekipy kolarskie - od Lukullus Banaszek Sport do BDC MarcPol.

W skład Zarządu obok prezesa weszli Jan Antkowiak, Franciszek Harbacewicz, Tadeusz Jesionek, Rafał Jurkowlaniec, Marek Kosicki, Zbigniew Piątek, Adam Wadecki i Lucjusz Wasilewski.

Zjazd wybrał też Komisję Dyscyplinarną w składzie Kosicki, Antkowiak, Krzysztof Karasiewicz, Robert Radosz i Zdzisław Trojga. W Komisji Rewizyjnej znaleźli się natomiast Sebastian Rubin, Krzysztof Gowiej i Piotr Karkoszka.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: