Trasa Volta ao Algarve 2017

Volta ao Algarve

Pięć etapów, o łącznej długości 770 kilometrów, liczy 43. edycja portugalskiej etapówki Volta ao Algarve (15-19 lutego).

Cieszący się sporą popularnością wśród czołowych zespołów wyścig rozpocznie płaski etap do Lagos. Drugiego dnia kolarze powrócą na najwyższe wzniesienie Algarve - Monchique, o długości 9,1 kilometra i nachyleniu 6,2 procenta, a trzeciego pokonają jazdę indywidualną na dystansie 18 kilometrów.

Po najdłuższym, ale płaskim odcinku do Taviria (203,4 km), ostatni etap jak co rok poprowadzi pod Malhão (2,8 km; 8,9%), który peleton pokona dwa razy.

Na południu Portugalii wystąpi 25 ekip, w tym worldtourowe Astana, Bora-hansgrohe, Cannondale-Drapac, Dimension Data, FDJ, Katusha-Alpecin, LottoNL-Jumbo, Lotto-Soudal, Movistar i Quick-Step Floors.

Ostatnie dwie edycje Volta ao Algarve wygrał Geraint Thomas, którego tym razem zabraknie w składzie Team Sky, wystartują za to Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski. W wyrównanej stawce  zobaczymy również Luisa Leona Sancheza, Michele Scarponiego i Jespera Hansena (Astana), Jana Barte i Cesare Benedettiego (Bora-hansgrohe), Sepa Vanmarcke i Taylora Phinneya (Cannondale), Arnauda Demare (FDJ), Tiesja Benoota, Tony Gallopina i Andre Greipela (Lotto Soudal), Jonathana Castroviejo i Alexa Dowsetta (Movistar), Daniela Martina, Zdenka Stybara i Fernnado Gavirie (Quick-Step Foors), Marka Cavendisha, Edvalda Boassona Hagena i Stephena Cummingsa (Dimension Data), Tony'ego Martina i Simona Spilaka (Katusha-Alpecin), Dylana Groenewegena i Primoza Roglica (LottoNL-Jumbo), Johna Degenkolba (Trek-Segafredo) oraz Nacera Bouhanniego (Cofidis).

Relacje z wyścigu pokaże kanał Eurosport 2. Etapy 1.-2. od godz. 17.00, pozostałe w wieczornych retransmisjach.

Trasa Volta ao Algarve 2017 (2.HC):

15 lutego – etap 1: Albufeira – Lagos (182,9 km)

16 lutego – etap 2: Lagoa – Fóia (Monchique) (189,3 km)

17 lutego – etap 3: Sagres – Sagres (18 km jazda indywidualna)

18 lutego – etap 4: Almodôvar – Tavira (203,4 km)

19 lutego – etap 5: Loulé – Malhão (179,2 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: