Davide Rebellin w Kuwait-Cartucho.es

Davide Rebellin podpisał kontrakt z kuwejcką ekipą Kuwait-Cartucho.es.

45-letni zawodnik, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w sezonie 2017 rozpocznie 25 rok zawodowej kariery, po czterech latach w drugoligowym CCC Sprandi Polkowice przenosząc się do kontynentalnej grupy Kuwait-Cartucho.es.

Rebellin w barwach nowej ekipy będzie jednym z liderów, a koszulki bliskowschodniego zespołu nałoży wraz z towarzyszem szosowych przygód i dopingowych banicji - Niemcem Stefanem Schumacherem.

Włoch, który karierę zaczynał w 1992 roku, jest jednym z najbardziej utytułowanych specjalistów od wyścigów klasycznych. Rebellin w 2004 roku jako jeden z dwóch kolarzy w historii wygrał cały ardeński tryptyk w jednym sezonie, a na koncie ma też triumfy w Paryż-Nicea (2008), Tirreno-Adriatico (2001) czy Clasica San Sebastian (1997), a także niezliczoną ilość miejsc w czołówkach największych imprez jednodniowych.

Ciemną kartą w karierze jeżdżącego niegdyś w grupie Gerolsteiner (2002-08) zawodnika jest dopingowa wpadka na EPO-CERA z igrzysk olimpijskich w 2008 roku, za którą otrzymał zawieszenie. Wskutek afery nigdy nie powrócił do pierwszej ligi światowego kolarstwa, a w większych imprezach pojawiał się w latach 2013-16, reprezentując polską grupę CCC Sprandi Polkowice.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: