Rafał Majka zmienia plany. Tour de France na pierwszym planie

Rafał Majka w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" powiedział, że najprawdopodobniej odpuści Giro d'Italia i wszystkie siły skoncentruje na Tour de France.

Dwukrotny zwycięzcy klasyfikacji górskiej "Wielkiej Pętli" w pierwszym roku jazdy dla grupy Bora-hansgrohe miał powalczyć na trasie włoskiego wielkie touru. Wydaje się teraz, że wstępne plany można wyrzucić do kosza.

Niedawno rozmawiałem z dyrektorem sportowym i plany się trochę zmieniły. Jeszcze nie wiadomo, co będzie z tym Giro. Wszystko niebawem powinno się wyjaśnić (...).Gdybym pojechał Tour jako lider, myślę, że w przyszłym roku realna byłaby pierwsza piątka. Podczas Giro i Vuelty osiągałem ten cel, w Hiszpanii byłem nawet trzeci, ale na Tour de France jeszcze nigdy nie byłem liderem. Wygrywałem etapy, pokazywałem się w górach, dwa razy wywalczyłem koszulkę dla najlepszego „górala”, ale zawsze byłem tym z cienia. Teraz sytuacja trochę się zmieniła. Jestem w nowej grupie i wiem, że drużyna ma wobec mnie duże wymagania

- powiedział medalista olimpijski z Rio de Janeiro.

Cała rozmowa w "Przeglądzie Sportowym".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: