Grupa Voster Uniwheels w trzeciej dywizji

W sezonie 2017 do grupy polskich zespołów szosowych z licencją Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) dołączy Voster Uniwheels Team.

Zespół powstaje na bazie istniejącej dotychczas amatorskiej drużyny Voster Team. Grupa sponsorowana będzie przez producenta drzwi i akcesoriów wykończeniowych Voster i firmę Uniwheels, specjalizującą się w produkcji felg samochodowych ze stopów lekkich.

Managerem grupy został Krzysztof Parma, natomiast funkcję dyrektora sportowego obejmie kończący karierę były mistrz Polski Mariusz Witecki. W składzie znaleźć się ma 9 zawodników.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w tym projekcie, nie było by to możliwe, gdyby nie determinacja Krzysztofa Parmy, który najpierw stworzył grupę amatorską, a już rok później znalazł środki na stworzenie drużyny Continental Team

- powiedział Witecki w oficjalnym komunikacie zespołu.

Wielkie podziękowania dla sponsorów naszej ekipy, firm Voster i Uniwheels, którzy nam zaufali i wyłożyli niezbędne środki finansowe, dzięki którym możliwe będzie funkcjonowanie na poziomie kontynentalnym. Nie było by to również możliwe bez wsparcia firmy ABL-TECHNIC, a także pomocy Miasta Stalowa Wola i Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.

Skład zespołu zostanie podany niebawem. Kalendarz startów Voster Uniwheels Team to w głównie wyścigi krajowe, ale nie zabraknie imprez zagranicznych.

Nasi zawodnicy to mieszanka młodości z doświadczeniem. W skład drużyny wchodzą młodzi utalentowani kolarze, którzy mają już jednak spore sukcesy na swoim koncie, ale ci także bardziej doświadczeni i utytułowani. Chcemy odegrać czołowe rolę w polskim peletonie. Taki przyświeca nam cel

- dodał Witecki.

Drużyna będzie zarejestrowana w Stalowej Woli i tam będzie również jej baza. Pierwsze spotkanie całej ekipy planowane jest jeszcze w grudniu tego roku. Na początku przyszłego zaplanowano także dłuższy obóz w Hiszpanii.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: