Vuelta a Espana 2017: Andora już na 3. etapie?

Peleton przyszłorocznej Vuelta a Espana na trzecim etapie wyścigu zawitać może do Andory, twierdzi hiszpańska gazeta "El Periódico de Catalunya".

Hiszpańska Vuelta startuje 19 sierpnia 2017 roku jazdą drużynową na czas we francuskim Nimes, a, według informacji hiszpańskiej prasy, kolejnym krokiem jest wjazd do Andory na trzecim etapie.

Etap z metą w zarządzanym przez prezydenta Francji i biskupa diecezji La Seu d'Urgell księstwie ma jednak nie należeć do najtrudniejszych - "El Periodico" sugeruje, że trasa poprowadzi przez miejscowość Puigcerdà i Seu d'Urgell, gdyż organizatorzy nie chcą serwować niezwykle wymagającej górskiej przeprawy na starcie wyścigu.

Trasa hiszpańskiego Grand Touru ma zostać ujawniona na oficjalnej prezentacji 12 stycznia 2017 roku, ale póki co pogłoski mówią o tym, że po wyjeździe z Andory peleton skieruje się na południe ku Taragonie, a następnie wjedzie na drogi Alicante, na siódmym etapie finiszując na Cumbre del Sol (4,1 km, 8,9%), a ósmego na Xorret del Cati (3,8 km; 11,2%, maks. 22%).

Na 17. etapie wyścigu ma pojawić się z kolei monstrualny podjazd Alto d'Angliru (12,6 km, 10,1%).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: