Kategorie: Pokazowe

Memoriał dr Stana Siejki wygrał Steele Von Hoff

Launceston. To piękne i zielone miasto otoczone górami, gościło najlepszych cyklistów Australii z Richie Portem na czele.

Launceston Cycling Festival zapoczątkował polski lekarz dr Stan Siejka, syn polskich imigrantów, zapraszając na "dzień dobry" aż pięciu uczestników Tour de France. I tak to się zaczęło, o ile dobrze pamiętam był rok 2002. Dziś wielokrotnie słyszałem: - To był znakomity lekarz, pamiętamy Stana Siejkę, który przypadkowo i niepotrzebnie zginał na nartach w Nowej Zelandii w 2009.

Cycling Festival trwał cały dzień, ścigali się młodzicy, juniorzy, juniorki, mastersi, weterani, elita kobiet - i wreszcie na starcie znanych na świecie cyklistów zobaczyło około 20 tys. widzów zgromadzonych na rundzie 1100 metrów. Był to zarazem pożegnalny wyścig dla Matta Gossa, który zakończył swą piękną karierę.

Ściganie z najwyższej półki, obfitowało w wiele solowych akcji, ucieczek, ale popisowo rozegrał ją Steele Von Hoff, pozostawiając daleko za sobą młodego Robbie Huckera i również dobrego sprintera Anthony Giacoppo.

Dziś Launceston żegnało Matta Gossa, dla którego zorganizowano oddzielny wyścig "Matt Goss Invitational" który oczywiście wygrał, w czym pomagali mu bracia Sulzberger.

O spotkaniach z Mattem Gossem, Riche Porte, czy Steele Von Hoffem napiszę następnym razem.

Stanisław Imosa z Tasmanii

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24