Kategorie: Pokazowe

Memoriał dr Stana Siejki wygrał Steele Von Hoff

Launceston. To piękne i zielone miasto otoczone górami, gościło najlepszych cyklistów Australii z Richie Portem na czele.

Launceston Cycling Festival zapoczątkował polski lekarz dr Stan Siejka, syn polskich imigrantów, zapraszając na "dzień dobry" aż pięciu uczestników Tour de France. I tak to się zaczęło, o ile dobrze pamiętam był rok 2002. Dziś wielokrotnie słyszałem: - To był znakomity lekarz, pamiętamy Stana Siejkę, który przypadkowo i niepotrzebnie zginał na nartach w Nowej Zelandii w 2009.

Cycling Festival trwał cały dzień, ścigali się młodzicy, juniorzy, juniorki, mastersi, weterani, elita kobiet - i wreszcie na starcie znanych na świecie cyklistów zobaczyło około 20 tys. widzów zgromadzonych na rundzie 1100 metrów. Był to zarazem pożegnalny wyścig dla Matta Gossa, który zakończył swą piękną karierę.

Ściganie z najwyższej półki, obfitowało w wiele solowych akcji, ucieczek, ale popisowo rozegrał ją Steele Von Hoff, pozostawiając daleko za sobą młodego Robbie Huckera i również dobrego sprintera Anthony Giacoppo.

Dziś Launceston żegnało Matta Gossa, dla którego zorganizowano oddzielny wyścig "Matt Goss Invitational" który oczywiście wygrał, w czym pomagali mu bracia Sulzberger.

O spotkaniach z Mattem Gossem, Riche Porte, czy Steele Von Hoffem napiszę następnym razem.

Stanisław Imosa z Tasmanii

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36