Tejay van Gardern skierowany na Giro d'Italia 2017

28-letni Amerykanin po słabszym sezonie utracił pozycję lidera w BMC Racing na rzecz Richiego Porte.

Tejay van Garderen w przyszłym roku skoncentruje się na starcie w Giro d'Italia. Liderem amerykańskiej grupy w Tour de France będzie Porte, a Amerykanin spróbuje odbudować się na trasie "Corsa Rosa".

Początkowo nie miałem pomysłu na przyszły sezon, zastanawiałem się czy nie powrócić na Tour, by pomóc tam Richiemu, a w maju ponownie spróbować zwyciężyć w Tour of California? Poczekałem na prezentacje tras. Przebieg Giro spodobał mi się

- mówi Van Garderen w "CyclingTips".

Amerykanin ma na swoim koncie dwa 5. miejsca w "Wielkiej Pętli" (2012, 2014) i ciągle niezaspokojone ambicje.

Nie skończyłem się jako lider na wielkie toury. Mam w historii kilka dobrych trzytygodniówek. Czuję, że muszę spróbować. Giro będzie nowym dla mnie doświadczeniem. Poprosiłem zespół, by nie skreślał mnie ze składu na Tour. Jeżeli będę na siłach, mogę pomóc Richiemu i stanowić plan B na "generalkę", a gdy Giro rzuci mnie na kolana zrezygnuję z wyjazdu do Francji.

Van Garderen w pierwszych latach kariery mieszkał w Lucca, ale jeszcze nie poznał Giro d'Italia. W drodze do majowego touru pojedzie Tour of Oman, Tirreno-Adriatico, Volta a Catalunya i Tour de Romandie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: