Szymon Rekita w Leopard Pro Cycling

Szymon Rekita podpisał kontrakt z kontynentalnym zespołem Leopard Pro Cycling.

22-letni kolarz, dotychczas ścigający się we włoskiej grupie Altopack-Eppela, zakończył ściganie w kategorii młodzieżowej i w sezonie 2017 reprezentował będzie barwy luksemburskiej ekipy.

Rekita to dwukrotny mistrz Polski młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas (2014, 2015), 7. kolarz tegorocznych mistrzostw Europy w tej specjalności. Na koncie ma wygraną w Coppa Cicogna, a także 4. miejsca w Trofeo Beato Bernardo (1.2U) i Gran Premio Citta' di Lastra a Signa.

Kolarz z Biskupca w końcówce sezonu 2015 odbył staż w zespole Trek Factory Racing (dziś Trek-Segafredo), na 9. miejscu kończąc Tour of Hainan (2.HC).

Grupa Leopard Pro Cycling to projekt zarejestrowany w Luksemburgu i będący platformą dla młodych zawodników, acz nie stricte młodzieżowców. W przyszłym sezonie jej barwy reprezentowali będą m.in. Jan Brockhoff, Jan Dieteren, Carmelo Foti, Alexander Krieger, Jens Reynders, Charlie Quarterman, Pit Leyder, John Mandrysch, Massimo Morabito, Aksel Nõmmela, Pit Schlechter, Laurent Vanden Bak i Tom Wirtgen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: