Angliru na trasie Vuelta a Espana 2017

kolarze na trasie

Niewiele na razie wiadomo o przebiegu przyszłorocznego Vuelta a Espana, ale można już ogłosić powrót na trasę Alto de L'Angliru.

Asturyjski podjazd, leżący na wysokości 1557 metrów, to prawdziwe monstrum. Średnie nachylenie La Gamonal (jak jest również nazywany) na dystansie 12,6 km wynosi 10,1%. Pierwsza połowa wspinaczki jest łatwiejsza, do 5 km wznosi się w granicach 8%, po których następuje fałszywe wypłaszczenie. Dopiero za tym odcinkiem trasa zaczyna ostro piąć się w górę, kolejne 6 km liczy średnio 12%. Między 10 i 11 km sięga 17%, z dwoma fragmentami 20% oraz 23,5% sekcją nazwaną "Cueña de las Cabres".

Pierwszym zdobywcą Angliru był w 1999 roku José Maria Jiménez. W historii Vuelty premia gościła sześć razy, po raz ostatni w 2013 roku. Zwyciężył wówczas uciekinier Kenny Elissonde, a weteran Chris Horner w bezpośredniej walce odparł zakusy Vincenzo Nibali, gwarantując sobie sensacyjne zwycięstwo w wyścigu.

Angliru ma pojawić się na 17. etapie. Cały program Vuelta a Espana 2017 poznamy 12 stycznia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: