Jolanda Neff dołącza do Kross Racing Team

23-letnia Szwajcarka w drużynie Mai Włoszczowskiej.

Jolanda Neff z powodzeniem łączy kolarstwo szosowe z MTB (cross-country), o czym najlepiej świadczą igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, gdzie wywalczyła odpowiednio 8. i 6. lokatę.

Na swoim koncie m.in.  zapisała już tytuł mistrzyni igrzysk europejskich 2015 w Baku, trzy tytuły mistrzyni świata U23 w cross-country (2012-14), dwukrotnie była zdobywczynią Pucharu Świata (2014-15).

W tym roku triumfowała przed naszą publicznością w Tour de Pologne oraz finiszowała po trzecie miejsce w wyścigu zaliczanym do worldtouru Trofeo Alfredo Binda.

Bardzo się cieszę, że dołączę do Kross Racing Team. W przeszłości byłam w drużynie zarówno z Mają Włoszczowską, jak i z Fabianem Gigerem. Z tego okresu pozostało mi dużo dobrych wspomnień. Naprawdę nie mogę się doczekać pracy z całym zespołem. Mechanik, fizjoterapeuta, fotograf i menedżer drużyny to prawdziwi profesjonaliści. To dla mnie świetna okazja, by rozwinąć umiejętności i pomóc również przy konstrukcji rowerów marki Kross

- powiedziała Jolanda Neff.

Dwa lata temu jeździłam w drużynie z Jolandą i nawiązałyśmy wtedy świetny kontakt. Jest 10 lat młodsza ode mnie, ale bardzo dojrzała. Jako sportowiec uważam, że za kilka sezonów będzie po prostu niezwyciężona. Jest najbardziej utalentowaną zawodniczką, jaką w życiu spotkałam i dzięki temu sama będę czuć się zmotywowana, by dotrzymać jej tempa. Myślę, że razem z Fabianem Gigerem i Bartkiem Wawakiem stworzymy świetną drużynę, dzięki czemu będziemy osiągać coraz wyższe wyniki i pokażemy światu jakość rowerów Kross

- podsumowała transfer żyjąca legenda polskiego MTB Maja Włoszczowska.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: