Torowy Puchar Świata 2016/17 #2: Szymon Sajnok najlepszy w omnium

Szymon Sajnok zwyciężył w konkurencji omnium, podczas drugiej rundy Torowego Pucharu Świata w holenderskim Apeldoorn.

19-latek, który w przyszłym sezonie reprezentował będzie Attaque Team Gusto, mocno rozpoczął rywalizację w składającym się z czterech wyścigów wieloboju. 3. miejsce w scratchu i zwycięstwo w wyścigu tempowym wywindowało go na pozycję lidera.

Dobrą dyspozycję potwierdził w wyścigu eliminacyjnym (australijskim), który również wygrał i tym samym umocnił się na prowadzeniu przed wyścigiem punktowym, z przewagą 14 punktów nad Hiszpanem Alberto Torresem.

Sajnok na dystansie 100 okrążeń od początku do końca kontrolował wydarzenia, dokładając do swojego dorobku 11 punktów. W końcówce Torres oderwał się od peletonu, nadrobił pół okrążenia oraz finiszował na podwójnie punktowaną metę, jednak na utalentowanego polskiego torowca było to za mało.

W klasyfikacji łącznej Sajnok zgromadził 127 punktów, Albert Torres – 124, a trzeci Francuz  Benjamin Thomas – 107.