Torowy Puchar Świata 2016/17 #2: Polacy na 4. miejscu w wyścigu drużynowym

Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński zajęli 4. miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie podczas drugiej odsłony Torowego Pucharu Świata 2016/17.

Reprezentanci Polski na torze w holenderskim Apeldoorn w finale wyścigu na 4 kilometry zatrzymali czas po 4:05.443 i ulegli Francuzom - Benjaminowi Thomasowi, Adrienowi Garelowi, Louisowi Pijourletowi i Morganowi Kneiskiemu - którzy uzyskali czas 4:02.732.

Polska czwórka w eliminacjach zajęła 8. miejsce (4:05.513) i w pierwszej rundzie zmagań walczyła z Brytyjczykami. Czas 4:04.573 pozwolił na wygraną Matthew Bostockiem, Ethanem Hayterem, Joe Holtem i Mattew Wallsem, a w finale biało-czerwoni zmierzyli się z Francuzami.

Złoto wywalczyli Kanadyjczycy Aidan Caves, Adam Jamieson, Jay Lamoreux i Bayley Simpson, notując wyniki 4:02.144, pokonując w finale Belgów Moreno de Pauwa, Kenny'ego de Ketele, Robbe Ghysa i Gerbena Thijssena.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: