Torowy Puchar Świata 2016/17 #2: Kamil Kuczyński drugi w sprincie

Kamil Kuczyński zajął drugie miejsce w sprincie indywidualnym podczas drugiej rundy Torowego Pucharu Świata 2016/17.

Polak, aktualny mistrz Europy w sprincie drużynowym, na torze w holenderskim Apeldoorn uległ jedynie Ukraińcowi Andrijowi Winokurowowi i prowadzi w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata w sprincie. Podium dopełnił Francuz Sebastien Vigier.

Kolarz Piasta Szczecin zajął 4. miejsce w kwalifikacjach, co dało mu bezpośredni awans do 1/8 finału. W tej fazie Kuczyński poradził sobie z Węgrem Sandorem Szalontayem, w ćwierćfinale odprawił z kwitkiem Walijczyka Lewisa Olivę, a w półfinale ubiegłorocznego mistrza Europy w sprincie – Holendra Jeffreya Hooglanda.

W klasyfikacji generalnej sprintu indywidualnego Polak prowadzi z dorobkiem 950 punktów i o 50 oczek wyprzedza Winokurowa. Trzeci Brytyjczyk Ryan Owens ma 725 punktów.

To kolejny bardzo dobry rezultat Kuczyńskiego w tym sezonie – podczas Torowych Mistrzostw Europy w Saint-Quentin-en-Yvelines wygrał z kolegami sprint drużynowy, a podczas pierwszej rundy Pucharu Świata wygrał sprint indywidualny, a w drużynie uplasował się na trzecim miejscu.