Szymon Sajnok w Attaque Team Gusto

19-letni Szymon Sajnok podpisał roczny kontrakt z kontynentalnym zespołem Attaque Team Gusto.

Wychowanek klubu GKS Cartusia Kartuzy ma za sobą pierwszy rok w kategorii młodzieżowej, a w sezonie 2017 reprezentował będzie barwy zespołu oficjalnie zarejestrowanego dotychczas na Tajwanie.

Attaque Team Gusto to zespół ścigający się w Azji i Europie, dotychczas złożony głównie z zawodników australijskich i kolarzy reprezentujących Tajwan. W przyszłym sezonie swoje barwy będzie reprezentował na wyścigach takich jak Herald Sun Tour (2.1), Cadel Evans Great Ocean Road Race (WT) czy Fleche du Sud(2.2) i Rhone-Alpes Isere Tour (2.2).

Chce połączyć szosę i tor, tak żeby to się zgrywało ze sobą. Skoncentruję się na szosie, ale będzie to także dobre przygotowanie do torowego ścigania, bo chciałbym tam także osiągnąć dobre wyniki w przyszłym roku. Przechodzę do tej ekipy, żeby nabrać więcej doświadczenia i się rozwijać

– wyjaśnił Sajnok w krótkiej rozmowie z rowery.org.

Kolarz z Kartuz na szosie notował bardzo dobre wyniki w Polsce i poza jej granicami. W 2015 roku został mistrzem Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas, a także wywalczył 5. miejsce w juniorskim Paryż-Roubaix. W tym samym roku jako 12. ukończył wyścig ze startu wspólnego juniorów podczas mistrzostw Europy, na koncie zapisał także etapowe zwycięstwo w Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza (2.1).

Sajnok występy na szosie łączy ze ściganiem na torze. W tym sezonie zdobył srebro w omnium młodzieżowców podczas mistrzostw Europy we włoskim Montichairi. Dodatkowo, podczas mistrzostw Starego Kontynentu w gronie elity wraz z kolegami pomógł Polsce wrócić na mapę rywalizacji w wyścigu drużynowym na dochodzenie, bijąc rekord kraju w półfinale imprezy.