Torowy Puchar Świata 2016/17 #1: podium Staniszewskiego i sprinterów

Daniel Staniszewski zajął drugie miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie podczas pierwszej rundy Torowego Pucharu Świata.

19-letni zawodnik Verva Activejet uległ w finale jedynie doświadczonemu Francuzowi Sylvainowi Chavanelowi i zmagania na torze w Glasgow ukończył z rekordem Polski.

Staniszewski wynikiem 4:18.17 wygrał kwalifikacje i poprawił rekord Polski w wyścigu na 4 kilometry. W finale młody Polak pojechał o ponad dwie sekundy wolniej i przegrał z Chavanelem, który w ostatnich dwóch sezonach utrzymywał tytuł mistrza Francji w tej konkurencji. Podium dopełnił Holender Dion Beukeboom.

Dobrze wypadli też sprinterzy – Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki i Mateusz Rudyk – w kwalifikacjach sprintu drużynowego notując drugi czas (44.107) i w pierwszej rundzie z rezultatem 44.228, osiągniętym w biegu przeciw Chińczykom, awansując do finału B.

W walce o trzecie miejsce biało-czerwona trójka pokonała Niemców – Roberta Förstemanna, Tobiasa Wachtera i Enrica Englera, uzyskując 43.962. Złoto przypadło Brytyjczykom – Jackowi Carlinowi, Ryanowi Owensowi i Joe Trumanowi – którzy z rezultatem 43.479 pokonali Francuzów – Quentina Lafargue’a, Sebastiena Vigiera i Benjamina Edelina.