Castelli partnerem Team Sky

Legendarna włoska marka Castelli ubierze grupę Sky w sezonie 2017.

Nowe koszulki brytyjskiej ekipy zostały dziś zaprezentowane podczas specjalnego spotkania w Londynie z udziałem Michała Kwiatkowskiego i Luke'a Rowe'a.

Team Sky pozostał wierny dotychczasowej tonacji. Charakterystycznym nowym elementem są poprzeczne błękitne i białe kreski, które symbolizują wszystkie zwycięstwa w siedmioletniej historii zespołu. Najdłuższe dwie kreski, to zwycięstwa w Tour de France, jedno Bradleya Wigginsa i trzy Chrisa Froome'a. Krótsze odcinki oznaczają wyścigi etapowe, pozostałe to sukcesy etapowe i na wyścigach jednodniowych. Kolorem błękitnym wyróżniono wyścigi WorldTour.

Castelli jest firmą z ogromnymi tradycjami. Jej źródła sięgają 1876 roku, pierwszą odzież rowerową przygotowała w 1910 rok dla Alferdo Bindy. W 1935 roku została przejęta przez Armando Castelliego, który wprowadził biznes na obecne tory. Biały skorpion na czerwonym tle m. in. gościł na koszulkach liderów Tour de France i Giro d’Italia, a w ostatnim czasie widniał na odzieży grup Cannondale-Drapac i kobiecej Cylance Pro Cycling.

Założony w 2010 roku Team Sky początkowo ubierał Adidas, a przez cztery ostatnie lata był związany z rodzimą marką Rapha. Umowa z Castelli została podpisana na trzy następne sezony.

landa-newkit2017

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: