Marek Konwa w Volkswagen Samochody Użytkowe Team

26-letni mistrz Polski w przełajach zasila drużynę Macieja Zabłockiego.

Marek Konwa dołączył do zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Rywalizujący w kolarstwie górskim i przełajowym zawodnik po dwóch sezonach w lokalnej grupie 64sto Leszno zdecydował się na zmianę barw.

Mam przyjemność poinformować, że od 1 listopada reprezentuję barwy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Jestem bardzo zadowolony, że zostanę członkiem tej dynamicznie rozwijającej się drużyny. W tym roku do ekipy dołączyła nasza reprezentantka na igrzyska – Kasia Solus-Miśkowicz, a całkiem niedawno bardzo dobry zawodnik – Marceli Bogusławski. Naszym trenerem jest Bogdan Czarnota, którego podopieczni odnieśli wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej

- czytamy w uzyskanym od ekipy oświadczeniu.

Konwa ostatnie dwa lata spędził w barwach 64sto Leszno Team, wcześniej reprezentował natomiast holenderską Superior Brentjens MTB Racing Team. Na koncie ma srebrny medal mistrzostw świata MTB w wyścigu cross-country młodzieżowców (2011) i brąz mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym w tej samej kategorii (2010), który przyznano mu po dyskwalifikacji braci Pawła i Kacpra Szczepaniaków. Konwa zajął również 16. miejsce w wyścigu cross-country podczas igrzysk olimpijskich w Londynie (2012).

Obecny sezon był dla pochodzącego spod Zielonej Góry kolarza wyjątkowo pechowy - złamana ręka pozbawiła go szansy startu w mistrzostwach Polski oraz świata. Przed kontuzją Konwa ukończył tylko trzy wyścigi kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W składzie ekipy Volkswagena na sezon 2017 znaleźli się także Marceli Bogusławski, Michalina Ziółkowska, Michał Ficek oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz.

Bardzo się cieszę że do naszej ekipy dołącza taki kolarz jak Marek Konwa. To duży krok na przód dla naszej drużyny. Idealnie się złożyło, że trenerem Marka jest nasz trener i zawodnik - Bogdan Czarnota. W naszej ekipie są też tacy zawodnicy jak Kasia Solus - Miśkowicz i Marceli Bogusławski, co powoduje że stajemy się liczącą się siłą w polskim kolarstwie górskim. Poza tym oczywiście cały czas będziemy angażować się w maratony MTB, gdzie naszymi czołowymi zawodnikami są Michalina Ziółkowska i Michał Ficek

- dopowiedział dyrektor sportowy drużyny Maciej Zabłocki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: