Alberto Contador: "problemem jest budżet Sky"

Po rozwiązaniu drużyny Tinkoff Alberto Contador znalazł sobie nowego pracodawcę, a będzie nim, jak wiadomo, amerykański Trek-Segafredo. W nowej koszulce „El Pistolero” chciałby znowu ustrzelić zwycięstwo w którymś z wielkich tourów.

Contadorami myślami jest przy Tour de France. Największym konkurentem i pretendentem numer jeden do pierwszego miejsca na podium jest Chris Froome z brytyjskiego Sky.

I Sky jest problemem. Nie sama ekipa, tylko jej budżet wynoszący 35 mln euro. W zaistniałych warunkach bardzo ciężko jest z nimi konkurować. Sky jest w stanie zbudować równocześnie dwa, trzy składy jeżdżące na takim samym wysokim poziomie

– powiedział 33-latek.

Wraz ze swoimi nowymi kolegami Contador będzie chciał jednak powalczyć o podium w Paryżu. Tour wygrywał już w 2007 oraz 2009 roku, triumf z 2010 roku odebrano mu przez pozytywny wynik testu antydopingowego.

Kluczem do zwycięstwa jest silna drużyna. Bez niej misja „zwycięstwo” nie jest możliwa. Jest kilka innych zespołów, które dysponują większymi pieniędzmi niż my. Zrobimy jednak wszystko, by włączyć się do walki. Ciężko pracujemy

– dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: