Agnieszka Skalniak w Astana Women's Team

Jedna z najbardziej obiecujących polskich zawodniczek młodego pokolenia od nowego sezonu będzie reprezentowała barwy Astana Women's Team. 

Agnieszka Skalniak pokazała się wszystkim w 2014 roku, kiedy zajęła drugie miejsce w wyścigu mistrzostw Polski ze startu wspólnego juniorek. Swoje umiejętności potwierdziła na mistrzostwach świata w Ponferradzie, gdzie wywalczyła brązowy medal.

W kolejnym roku została mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego juniorek. Ponadto zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Tallinie w jeździe indywidualnej na czas. Na zakończenie sezonu po raz drugi uplasowała się na 3. miejscu mistrzostwa świata, w Richmond w wyścigu ze startu wspólnego juniorek.

Ten sezon nie był dla niej udany, była trapiona kontuzjami. Mimo to zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas orliczek.

Cieszę się, że w przyszłym sezonie będę reprezentowała jedną z najlepszych ekip na świecie. Moim celem będzie poprawa umiejętności i zbieranie doświadczenia. Nie mogę się doczekać startu w wyścigach z kalendarza Women World Tour. Chciałabym też podziękować mojemu wcześniejszemu klubowi oraz wszystkim tym, którzy wspierali mnie w rozwoju kariery.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: