Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Patryk Rajkowski 5. w keirinie

Patryk Rajkowski zajął 5. miejsce w finale keirinu podczas Torowych Mistrzostw Europy.

20-latek jak burza przebrnął przez fazę kwalifikacji i w finale walczył o medale. Polakowi nie udało się zmieścić w czołowej trójce, a krążki podzielili między siebie Czech Tomas Babek (złoto), Ukrainiec Andriy Vynokurov (srebro) i Francuz Charly Conord (brąz).

Rajkowski w keirinie zdobywał już medale imprez mistrzowskich - w 2014 roku został mistrzem Europy juniorów w tej konkurencji, a podczas mistrzostw świata wywalczył brąz.

W walce o miejsca w finale nie wziął drugi z reprezentantów Polski - Mateusz Lipa - którego zdyskwalifikowano za zajęcie nieprzypisanego mu miejsca za derną.

Ostatniego dnia mistrzostw Starego Kontynentu obok keirinu panów rozegrano też finały sprintu kobiet i madison (po raz pierwszy także wśród kobiet).

Mistrzynią Europy w sprincie została Litwinka Simona Krupeckaite, w finale pokonując Rosjankę Anastazję Woinową. Brąz w finale B zdobyła Hiszpanka Tania Calvo Barbero.

Złoto w inauguracyjnym madisonie kobiet wywalczył duet Lotte Kopecky-Jolien D'Hoore. Srebro do domu zabrały Brytyjki Emily Nelson i Emily Kay, a brąz Holenderki Kirsten Wild i Nina Kessler. Na 11. miejscu sklasyfikowano Nikol Płosaj i Łucję Pietrzak.

W madisonie mężczyzn najlepsi okazali się Hiszpanie - Albert Torres i Sebastian Mora. Po srebro sięgnęli Francuzi Morgan Kneisky i Benjamin Thomas, a na podium ostatniego wyścigu mistrzostw stanęli też Belgowie - Kenny de Ketele i Moreno de Pauw.

7. miejsce zajął polski duet w składzie Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski.

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na welodromie w Saint-Quentin-en-Yvelines z pięcioma medalami - złotem w sprincie drużynowym, srebrami w wyścigu indywidualnym i drużynowym na dochodzenie oraz scratchu mężczyzn, a także brązem w wyścigu punktowym kobiet.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: