Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Polki srebrne w wyścigu drużynowym

Katarzyna Pawłowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska oraz Nikol Płosaj zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Polska obsada w finale wyścigu drużynowego na dochodzenie na francuskim torze w Saint-Quentin-en-Yvelines jechała w składzie Pawłowska, Kaczkowska, Płosaj i Pikulik i uległa Włoszkom.

Tatiana Guderzo, Simona Frapporti, Silvia Valsecchi i Elisa Balsamo zdobyły złoto czasem 4:22.314, znacząco wyprzedzając Polki, które zatrzymały zegar na 4:27.845.

W wyścigu po brąz Brytyjki - Emily Kay, Danielle Khan, Mannon Lloyd i Emily Nelson - niemal dogoniły Francuzki i stanęły na najniższym stopniu podium.

Polki wczoraj wykręciły drugi czas kwalifikacji i dziś w biegu półfinałowym ograły Brytyjki, co pozwoliło im na awans do finału i walkę o złoto. Czas z półfinału - 4.26.119 - ustanowił nowy rekord Polski.

W wyścigu mężczyzn rekord Polski w półfinale pobili Dawid Czubak, Daniel Staniszewski, Adrian Tekliński i Szymon Sajnok. Polska czwórka z czasem 4:03.333 zajęła 7. miejsce.

Zmagania panów wygrali Francuzi - Benjamin Thomas, Thomas Denis, Corentin Ermenault i Florian Maitre - w finale wynikiem 3:57.594 znacząco dystansując Włochów - Filippo Gannę, Simone Consonniego, Francesco Lamona i Micheel Scartezziniego. Po brąz sięgnęli z kolei Brytyjczycy - Mark Stewart, Olivier Wood, Kian Emadi Coffin i Matthew Bostock.

Rozgrywane po igrzyskach olimpijskich mistrzostwa Europy nie przyciągnęły wszystkich największych nazwisk kolarstwa torowego – w składach rezerwowych jedzie większość drużyn w wyścigach na dochodzenie i w sprintach, a impreza jest okazją dla młodych zawodników i zawodniczek na zdobycie pierwszych poważnych szlifów w gronie elity.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: