Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Bielecki, Kuczyński, Rudyk i Lipa złotymi sprinterami

Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Mateusz Lipa zdobyli złoty medal w sprincie drużynowym podczas Torowych Mistrzostw Europy.

Polska trójka w finale zanotowała czas 43.211 i wygrała z Brytyjczykami - Jackiem Carlinem, Ryanem Owensem i Josephem Trumanem - którzy na kresce wykręcili rezultat 43.398.

Złoto na podium odebrała czwórka Polaków - obok Bieleckiego, Rudyka i Lipy na podium stanął Kamil Kuczyński, który jechał w pierwszej rundzie.

Brązowy medal przypadł Niemcom - Robertowi Forstemannowi, Ericowi Englerowi i Janu Mayowi - którzy w finale B w czasie 43.083 uporali się z gospodarzami - Quentinem Lafargue, Kevinem Sireau i Sebastienem Vigierem.

Polscy sprinterzy w kwalifikacjach na trzech kółkach wykręcili czas 43.751 i zajęli czwarte miejsce. W pierwszej rundzie biało-czerwoni spotkali się z Rosjanami, których pokonali o 591 tysięcznych sekundy i z czasem 43.358 wywalczyli wejście do finału A.

W sprincie drużynowym kobiet triumfowały Rosjanki - Daria Shmeleva i Anastazja Voinova, w finale z czasem 33.356 pokonując Hiszpanki - Tanię Calvo Barbero i Helenę Casas Roige. Brąz zdobyły Litwinki - Simona Krupeckaite i Migle Marozaite.

Rozgrywany tego samego wieczoru scratch kobiet wygrała Litwinka Ausrine Trebaite, samotnym atakiem wyprzedzając Brytyjkę Elinor Barker i Holenderkę Kirsten Wild.

Szwajcar Loic Perizzolo triumfował natomiast w wyścigu eliminacyjnym, po nieco chaotycznym wyścigu pokonując Greka Christosa Volikakisa i Czecha Jiriego Hochmanna. 11. miejsce zajął Szymon Sajnok.

Rozgrywane po igrzyskach olimpijskich mistrzostwa Europy nie przyciągnęły wszystkich największych nazwisk kolarstwa torowego – w składach rezerwowych jedzie większość drużyn w wyścigach na dochodzenie i w sprintach - a impreza jest okazją dla młodych zawodników i zawodniczek na zdobycie pierwszych poważnych szlifów w gronie elity.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: