Mario Cipollini: "Nibali mógł zapłacić Henao"

Mario Cipollini w wywiadzie dla "l'Equipe" powiedział, że Vincenzo Nibali podczas wyścigu na trasie olimpijskiej w Rio de Janeiro popełnił błąd, nie proponując pieniędzy Sergio Henao.

W finale pamiętnego wyścigu reprezentant Włoch odjechał wraz z Kolumbijczykiem i Rafałem Majką, następnie dwójka nieco oderwała się od Polaka na ostatnim zjeździe. 6 kilometrów przed metą Nibali wywrócił się na niebezpiecznym zakręcie, pociągając ze sobą Henao. Obaj pechowcy zakończyli w tym miejscu rywalizację z połamanymi kośćmi.

Vincenzo nie poradził sobie z końcówką wyścigu, kiedy pozostał z Henao i Majką

- mówi teraz "Król Lew".

Na zjeździe zaryzykował, próbując samotnie odjechać, ale dlaczego w takim miejscu, gdzie było ciemno, wilgotno i ślisko. Zamiast tego powinien był dogadać się z Henao, zmotywować go finansowo. Dla Henao zwycięstwo w Igrzyskach nic by nie zmieniło.

Cipollini wymienia nawet konkretną kwotę.

Tego typu negocjacje zawsze miały miejsce. Nie ma tu mowy o kupnie zwycięstwa, ale o współpracy. W Zolder, kiedy zdobyłem mistrzostwo świata, rozmawialiśmy o pieniądzach z zespołem, który nie miał nic do stracenia, a którego kasa miała zmotywować do kontynuowania jazdy. W tym przypadku za sto tysięcy dolarów Heano zająłby się Majką i Nibali wróciłby do Włoch ze złotym medalem na szyi. Biorąc pod uwagę jakie z tego tytułu zarobiłby później pieniądze, sto tysięcy dolarów to nie taka wielka kwota!

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10

Tour de France 2020. Szeroki skład Total Direct Energie

Wokół Niccolò Bonifazio, Liliana Calmejane'a i Reina Taaramäe skład na Tour de France budować powinna francuska ekipa Total Direct Energie.

3 lipca 2020, 10:32