Mario Cipollini: "Nibali mógł zapłacić Henao"

Mario Cipollini w wywiadzie dla "l'Equipe" powiedział, że Vincenzo Nibali podczas wyścigu na trasie olimpijskiej w Rio de Janeiro popełnił błąd, nie proponując pieniędzy Sergio Henao.

W finale pamiętnego wyścigu reprezentant Włoch odjechał wraz z Kolumbijczykiem i Rafałem Majką, następnie dwójka nieco oderwała się od Polaka na ostatnim zjeździe. 6 kilometrów przed metą Nibali wywrócił się na niebezpiecznym zakręcie, pociągając ze sobą Henao. Obaj pechowcy zakończyli w tym miejscu rywalizację z połamanymi kośćmi.

Vincenzo nie poradził sobie z końcówką wyścigu, kiedy pozostał z Henao i Majką

- mówi teraz "Król Lew".

Na zjeździe zaryzykował, próbując samotnie odjechać, ale dlaczego w takim miejscu, gdzie było ciemno, wilgotno i ślisko. Zamiast tego powinien był dogadać się z Henao, zmotywować go finansowo. Dla Henao zwycięstwo w Igrzyskach nic by nie zmieniło.

Cipollini wymienia nawet konkretną kwotę.

Tego typu negocjacje zawsze miały miejsce. Nie ma tu mowy o kupnie zwycięstwa, ale o współpracy. W Zolder, kiedy zdobyłem mistrzostwo świata, rozmawialiśmy o pieniądzach z zespołem, który nie miał nic do stracenia, a którego kasa miała zmotywować do kontynuowania jazdy. W tym przypadku za sto tysięcy dolarów Heano zająłby się Majką i Nibali wróciłby do Włoch ze złotym medalem na szyi. Biorąc pod uwagę jakie z tego tytułu zarobiłby później pieniądze, sto tysięcy dolarów to nie taka wielka kwota!

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25