MŚ Doha 2016: jazda drużynowa kobiet dla Boels Dolmans

Holenderska ekipa Boels Dolmans wywalczyła na pustynnych szosach Kataru tytuł mistrzyń świata w jeździe drużynowej na czas kobiet.

Chantal Blaak, Karol-ann Canuel, Elizabeth Deignan, Christine Majerus, Evelyn Stevens i Ellen van Dijk pokonały o 48 sekund Canyon SRAM oraz o 1:56 Cervelo-Bigla.

O tytuł najlepszej drużyny globu rywalizowało 8 zespołów. Z przechodzącym do historii Rabobank-Liv żegnała się Katarzyna Niewiadoma, a w barwach BTC City Ljubljana pojechały Eugenia Bujak i Anna Plichta.

Pierwszy pomiar czasu (13,6 km) potwierdził prognozy, że do walki o medale włączą się cztery grupy. Najszybciej wyścig otworzyły dziewczyny z Canyon SRAM, wyprzedzając o 9 sekund Boels Dolmans, 21 sekund Cervelo-Bigla i 36 sekund Rabobank Liv.

Środkowa, prowadząca długą prostą, część trasy, zmieniła ten układ. Na prowadzenie (27 km) wyszedł zespół Boels Dolmans o blisko 15 sekund przed Canyon, natomiast walczący o brązowy medal Rabobank-Liv zbliżył się do Cervelo na niespełna 10 sekund.

Marzenia Rabo pogrzebał upadek Anouski Koster, gdy dziewczyny jechały już tylko w czwórkę. Holenderka fiknęła przez kierownicę i choć próbowała natychmiast wrócić na rower, to była tak zmęczona i oszołomiona, że zachowywała się jak bokser po ciężkim nogdałnie, to wstając, to upadając.

W tym samym czasie rozpędzone zawodniczki Boels do końca utrzymały znakomite tempo. Wyraźnie pokonały Canyon SRAM i tym samym przełamały czteroletnią dominację niemieckiej drużyny.

Wyniki Mistrzostw świata w kolarstwie szosowym 2016 – jazda drużynowa czas elity kobiet (CM), Lusail Sports Complex - Doha (40 km):

1. Boels Dolmans         48:41
2. Canyon SRAM           00:48
3. Cervelo-Bigla         01:56
4. Bepink                02:46
5. Twnty16-Ridebiker
6. Hitec Products        03:23
7. BTC City Ljubljana    03:43
8. Rabobank Liv          06:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: