MŚ Doha 2016: skład CCC Sprandi Polkowice

Po raz czwarty w historii zespołu, CCC Sprandi Polkowice wystartuje w mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas. Dodatkowo trzech „pomarańczowych” reprezentować będzie Polskę w wyścig ze startu wspólnego.

W katarskim Doha, w drużynówce pojedzie sześcioosobowy skład. Znaleźli się w nim Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Nikolay Mihaylov, Branislau Samoilau, Maciej Paterski i Łukasz Owsian. Największe doświadczenie w tej konkurencji ma w światowym czempionacie Mihaylov. Bułgar wystartował we wszystkich trzech edycjach, w których jechała polkowicka ekipa. Najlepszy dotychczasowy wynik grupy to 18. miejsce w 2014 roku w Ponferradzie.

W tym sezonie „pomarańczowi” trzykrotnie startowali w wyścigu drużynowym na czas w imprezie UCI. Dwukrotnie kończyli zmagania na podium, zajmując 2. lokatę w Czech Cycling Tour, 3. w Tour of Croatia, a także 16. w Tirreno-Adriatico. We wszystkich trzech czasówkach uczestniczył De la Parte, a Grossschartner za każdym razem gdy startował, kończył w pierwszej „3” (Czechy, Chorwacja). Dwa razy w zespołowej walce z czasem brał udział też Owsian i Mihaylov, a raz Paterski i Samoilau.

W Katarze na kolarzy czeka 40-kilometrowa trasa, o płaskim profilu. Tym co wybijać zawodników z rytmu będzie bardzo kręty początek i techniczny koniec zmagań oraz możliwy silny boczny wiatr. Meta zmagań usytuowana będzie na sztucznej wyspie, na tzw. Perle.

Maciej Paterski i Łukasz Owsian staną również do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego elity (16 października). Na starcie wyścigu orlików (13 października) stanie Alan Banaszek. Zasygnalizował on wysoką dyspozycję w ostatnim wyścigu HC, Sparkassen Münsterland Giro, w którym zajął wysokie 6.miejsce, przyjeżdżając na metę w wyselekcjonowanej grupie.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: