Team Aqua Blue Sport pierwszą irlandzką ekipą drugoligową

Stephen Moore, Rick Delaney i Leigh Bryan

Pod szyldem Team Aqua Blue Sport przygodę z zawodowym kolarstwem rozpocznie pierwsza w historii irlandzka grupa Professional Continental.

Na konferencji w Corku irlandzki biznesmen Rick Delaney ogłosił powstanie zespołu, który ma być platformą umożliwiającą rozwój i w przyszłości wprowadzającą irlandzkie kolarstwo na wielkie salony.

Delaney zapowiedział czteroletnie finansowanie projektu i w przyszłym sezonie chce starać się o starty w Mediolan-San Remo, Amstel Gold oraz the Tour of Britain. Długofalowym celem ma być występ w Tour de France, który planowany jest na czwarty rok działalności zespołu.

Zakochałem się w kolarstwie wiele lat temu, to moja pasa. Przez usunięcie czynnika finansowej niestabilności, która tak często towarzyszy zawodowym ekipom, mam nadzieję, że uda mi się stworzyć środowisko, w którym zawodnicy będą się rozwijali

- tłumaczył mieszkający w Monako biznesmen, który przez lata sponsorował amatorską ekipę Aqua Blue.

Założycielowi zespołu na konferencji w 120-tysięcznym mieście towarzyszyli trzykrotny mistrz Zielonej Wyspy Matthew Brammeier (Dimension Data) oraz mistrz świata w scratchu i wicemistrz w wyścigu indywidualnym na dochodzenie (2013) Martyn Irvine, którzy stanowili będą irlandzki trzon zespołu. W składzie znajdzie się także Connor Dunne, a liderem grupy ma być 32-letni Norweg Lars Petter Nordhaug, obecnie jeżdżący w Team Sky.

Kolejne transfery ogłoszone mają zostać w najbliższych tygodniach.

Na zapleczu zespołu znajdą się m.in. doktor Alan Farrell (wcześniej Team Sky) czy Nicki Sorensen i Tim Barry w rolach dyrektorów sportowych. Managerem zespołu został Stephen Moore.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: