MŚ Doha 2016: skład kadry Hiszpanii

Hiszpańska armada do Kataru jedzie bez dużych dział.

Selekcjoner hiszpańskiej kadry szosowej Javier Minguez podał nazwiska zawodników, którzy wystartują w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn podczas mistrzostw świata w Dausze.

Hiszpanie po raz pierwszy od lat na mistrzostwa świata jadą bez faworyta, ale także bez wyraźnego lidera. Na płaskiej trasie w Katarze powalczyć ma Juan Jose Lobato (Movistar Team), którego wesprze ośmiu zawodników z pięciu zawodowych ekip.

W składzie znaleźli się Carlos Barbero, Diego Rubio (Caja Rural-Seguros RGA), Jonathan Castroviejo, Imanol Erviti i Fran Ventoso (Movistar Team), David De la Cruz (Etixx-Quick Step), Omar Fraile (Dimension Data) oraz Luis Ángel Maté (Cofidis).

W wyścigu jazdy indywidualnej na czas apetyt na medal ma Castroviejo, który niedawno wywalczył mistrzostwo Europy w tej specjalności, a w sierpniu zajął 4. miejsce podczas czasówki na igrzyskach olimpijskich.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: