Tour de Vendee 2016

Nacer Bouhanni (Cofidis) został zwycięzcą 45. edycji jesiennego wyścigu w departamencie Wandei.

Francuski sprinter pokonał wyraźnie doświadczonego rodaka Samuela Dumoulina (Ag2r La Mondiale) oraz Bryana Coquarda (Direct Energie).

Wyniki Tour de Vendee 2016 (1.1), Fontaines - La Roche sur Yon (203,8 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:57:26
  2 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  4 Romain Feillu (Fra) Hp Btp - Auber 93
  5 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie - Bruxelles - Group Protect
  6 Julien Duval (Fra) Armée De Terre
  7 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
  8 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  9 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 10 Jimmy Raibaud (Fra) Armée De Terre
 11 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 12 Francesc Zurita (Spa) Team Vorarlberg
 13 Diego Rubio Hernandez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Alo Jakin (Est) Hp Btp - Auber 93
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 17 Damien Touzé (Fra) Hp Btp - Auber 93
 18 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KT     00:07
 20 Anthony Maldonado (Fra) Hp Btp - Auber 93
 21 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 22 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        00:10
 23 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 00:12
 24 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country -      00:13
 25 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               00:15
 27 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 28 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 29 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           00:18
 30 Etienne Fabre (Fra) Ag2r La Mondiale
 31 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg
 32 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 33 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Thibault Ferasse (Fra) Armée De Terre
 35 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:21
 36 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 37 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 38 Cédric Raymackers (Bel) Team Differdange - Losch
 39 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 40 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 42 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 44 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 45 Aritz Bagües (Fra) Euskadi Basque Country - Murias
 46 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 47 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 48 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 49 Thomas Deruette (Bel) Wallonie - Bruxelles - Group Prote     00:27
 50 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 51 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 52 Kévin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 53 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 54 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 55 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 56 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 57 Maxime Renault (Fra) Hp Btp - Auber 93                       00:31
 58 Flavien Dassonville (Fra) Hp Btp - Auber 93
 59 Guillaume Levarlet (Fra) Hp Btp - Auber 93
 60 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 61 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  00:34
 62 Grégory Habeaux (Fra) Wallonie - Bruxelles - Group Prote     00:37
 63 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De      00:52
 64 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence Ktm
 65 Sébastien Delfosse (Fra) Wallonie - Bruxelles - Group Pr     00:56
 66 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:03
 67 Stéphane Poulhi?s (Fra) Armée De Terre                       01:09
 68 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles - Group Protect       01:32
 69 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      03:21
 70 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 71 Pierre Gouault (Fra) Hp Btp - Auber 93                       03:24
 72 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 73 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         03:25
 74 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           03:26
 75 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 76 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg                              03:35
 77 Yann Guyot (Hun) Armée De Terre                              03:41
 78 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:03
 79 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Krisztian Lovassy (Fra) Team Differdange - Losch
 81 Fabien Doubey (Fra) Fdj                                      04:08
 82 Be?at Txoporena (Fra) Euskadi Basque Country - Murias
 83 Kévin Lebreton (Fra) Armée De Terre                          04:12
 84 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 85 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits           04:51
 86 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 87 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       05:11
 88 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles - Group Protect
 89 Mike Diener (Lux) Team Differdange - Losch

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: