Gran Piemonte 2016

Giacomo Nizzolo

Startujący w reprezentacji Włoch Giacomo Nizzolo triumfował na Piazza del Castello w Aglie podczas 100. edycji wyścigu Gran Piemonte.

Aktualny mistrz swojego kraju na finiszowych metrach pokonał Fernando Gavirie (Etixx - Quick Step) i Daniela Bennatiego (Tinkoff).

16. przyjechał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Trasa półklasyku prowadziła na dystansie 207 kilometrów, po drodze z podejściem Alice Superiore (7 km; 5%), usytuowanym 28 kilometrów przed metą.

Zaraz po starcie z Diano d'Alba należało pokonać dwa wzniesienia. Taka konfiguracja wyłoniła 38-osobową czołową grupę, która po 43 kilometrach wypracowała 1:50 zapasu.

Za półmetkiem zaatakował Stephane Rossetto. Kolarz Cofidisu zyskał 4 minuty 50 kilometrów przed metą.

Uciekiniera czołowa grupa doszła 2 kilometry przed finiszem, a ostatnie, najważniejsze słowo w wyścigu należało na brukowej końcówce do Giacomo Nizzolo.

Wyniki Gran Piemonte 2016 (1.HC), Diano d'Alba – Aglie (207 km):

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       4:25:21
  2 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
  3 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  4 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  7 Ben Swift (GBr) Team Sky
  8 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
  9 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 10 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 11 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 13 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 14 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 15 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 16 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 17 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 18 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 19 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 20 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:06
 21 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:09
 23 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                    00:12
 24 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         00:19
 25 Ric Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team
 26 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:21
 27 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 28 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 29 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      00:25
 30 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:29
 31 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
 32 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 33 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           00:36
 34 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:40
 35 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:02
 36 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         01:12
 37 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 38 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:23
 39 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                            02:24
 40 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 41 Rémy Rochas (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 43 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
 44 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   02:26
 45 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 46 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 47 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 48 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 49 Davide Ballerini (Ita) Tinkoff Team
 50 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 51 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 52 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 53 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 54 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 55 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 56 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 57 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 58 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 59 Victor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 60 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 61 Andre Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
 62 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 63 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 64 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 65 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Simone Consonni (Ita) Italy
 67 Filippo Ganna (Ita) Italy
 68 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              06:16
 69 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 71 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 72 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 73 Rafae Andriato Demattos (Bra) Wilier Triestina-Southeast     08:15
 74 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 75 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
 76 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 77 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 78 Minali Riccardo (Ita) Italy
 79 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 80 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 81 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 82 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac
 83 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 84 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 85 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 86 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Michael Bresciani (Ita) Italy
 88 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 89 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
 90 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 92 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 93 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 94 Edoardo Affini (Ita) Italy
 95 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 96 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 97 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       08:36
 98 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               16:38
 99 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
100 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
101 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
102 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
103 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
104 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
105 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
106 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
107 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
108 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
110 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
111 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
112 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
113 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
114 Egor Silin (Rus) Team Katusha
115 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
116 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
117 Ian Stannard (GBr) Team Sky
118 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: