Mediolan-Turyn 2016

Miguel Angel Lopez (Astana) po wspinaczce do Basilica Superga wygrał 97. edycję wyścigu Mediolan-Turyn.

Kolumbijczyk pokonał w Turynie dwójkę z Cannondale-Drapac - Michaela Woodsa i Rigoberta Urana.

Peleton pokonywał 186-kilometrową trasę, na której jedyną trudnością była podwójna wspinaczka pod Basilica Superga (4,9 km, 9,1%, maks. 14%) - 24 kilometry przed metą (bez ostatnich 600 metrów podjazdu) oraz podczas końcowego podejścia.

Ucieczkę dnia podjęli Alessandro De Marchi (BMC Racing), Eduard Grosu (Nippo) i Peter Kennaugh (Team Sky), wypracowując ponad 10 minut przewagi po 50 kilometrach jazdy.

Rytm pracy w peletonie początkowo wyznaczył zespół Movistar, we współpracy z Gazpromem i CCC Sprandi. 64 kilometry przed metą grupa zbliżyła się na 8 minut.

Uciekinierzy osiągnęli podjazd, gdzie zaatakował Kennaugh. Pościg był jednak coraz bliżej, dościgając ostatniego uciekiniera 9 kilometrów przed metą.

Przed końcową wspinaczką wyłoniła się grupa z Przemysławem Niemcem (Lampre-Merida). Nie czekając długo zaatakował Michael Woods, do którego 2,5 kilometra przed metą dołączył Miguel Angel Lopez. Dwójka miała około 30 sekund nad następnymi.

Ostatni kilometr prowadzący rozpoczęli z zapasem 25 sekund. Z tyłu atakował Romain Bardet (Ag2r), natomiast z przodu Kanadyjczyk próbował oderwać się od kolarza z Kolumbii.

Woods przeliczył się jednak z siłami. Lopez skontrował rywala, odjeżdżając po jedno z cenniejszych zwycięstw w swojej karierze.

Wyniki Mediolan-Turyn 2016 (1.HC), Mediolan - Turyn (186 km):

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   4:13:36
  2 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                        00:09
  3 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                       00:14
  4 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            00:19
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           00:21
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:23
  7 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:27
  8 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     00:32
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:36
 10 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:40
 11 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 12 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:47
 14 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:52
 15 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:02
 16 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          01:10
 17 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 18 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   01:14
 19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            01:24
 20 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:26
 21 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             01:29
 22 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              01:37
 23 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           01:43
 24 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            01:59
 25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     02:06
 27 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           02:07
 28 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           02:14
 29 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         03:24
 30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         03:26
 31 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     03:28
 32 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 33 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             04:04
 34 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      04:14
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          04:21
 36 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          04:58
 37 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                05:22
 38 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            05:34
 39 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   05:42
 40 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 41 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 42 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       05:59
 43 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        06:32
 44 Cristian Raileanu (Mda) Wilier Triestina-Southeast
 45 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          06:40
 46 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              08:13
 47 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 48 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 49 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           08:14
 50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 51 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 52 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 53 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 54 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 55 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 56 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 57 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 58 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 59 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 60 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 61 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 62 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 63 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 64 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 65 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 66 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 67 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 69 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
 70 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 71 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 72 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               10:09
 73 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           10:15
 74 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
 75 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                  10:31
 76 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  11:21
 77 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           11:38
 78 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
 79 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           11:39
 80 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 81 Matteo Draperi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 82 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 83 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 84 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 85 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 86 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 88 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 89 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 90 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 91 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 92 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               11:45
 93 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             11:56
 94 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      12:01
 95 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 96 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         16:41
 97 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: