Tre Valli Varesine 2016

Sonny Colbrelli (Bardiani - CSF) wygrał 96. wydanie lombardzkiej jednodniówki Tre Valli Varesine.

26-letni Włoch w sprinterskim pojedynku wyprzedził swoich rodaków - Diego Ulissiego (Lampre-Merida) i Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli - Sidermec).

Kolarze po starcie mieli do przejechania 77 km, a następnie 12,8 km rundę pokonaną dziewięciokrotnie. Początek należał do trójki Eduard Grosu (Nippo), Zakkari Dempster (Bora-Argon 18) i Igor Boev (Gazprom), która po 50 kilometrach wypracowała 9 minut przewagi.

Na 75 kilometrów przed metą różnica między ucieczką a peletonem spadła do 3 minut i 40 sekund. 25 kilometrów dalej trójka została wchłonięta przez peleton, a na czele kręciła dziewiątka zawodników m.in. Magnus Cort Nielsen (Orica BikeExchange), Alessandro De Marchi (BMC), Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Drapac) i Jacob Fuglsang (Astana). Jednak za sprawą ekipy BMC akcja szybko została zlikwidowana.

Szybkie tempo nadawane przez amerykańską ekipę uniemożliwiało jakiekolwiek odskoki. Na ostatnim okrążeniu próbował m.in. Remy Di Gregorio (Delko Marseille), ale szybko został złapany przez peleton.

Na 10 kilometrów przed metą do pracy włączyła się ekipa Lampre-Merida. To chciał wykorzysta Diego Ulissi atakując z trzema innymi towarzyszami, lecz bezskutecznie.

Na ulice Varese wpadła okrojona grupa kolarzy, z której najszybszy okazał się Colbrelli.

Wyniki Tre Valli Varesine 2016 (1.HC), Saronno – Varese (192,9 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                         4:48:18
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  4 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
  5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  7 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Italy
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 10 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 12 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 13 Daniel Martínez (Col) Wilier Southeast
 14 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    00:03
 15 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale-Drapac                  00:04
 16 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      00:13
 17 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                 00:16
 18 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 20 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
 21 Rasmus Guldhammer (Den) Stolting Service Group
 22 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 23 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 25 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 26 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 27 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 28 Anthony Roux (Fra) FDJ
 29 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           00:19
 32 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          00:23
 33 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:36
 34 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 35 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 39 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 40 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                        00:41
 41 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:44
 42 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                       01:02
 43 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:07
 44 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 45 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          01:12
 46 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier
 47 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   01:20
 48 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Wilier Southeast
 49 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Southeast
 50 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:35
 51 Michele Gazzarra (Ita) Norda - Mg. K Vis
 52 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 54 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 55 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
 56 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 57 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 59 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 60 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 61 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 62 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 63 Fausto Masnada (Ita) Lampre - Merida
 64 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 65 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 66 Fabian Wegmann (Ger) Stolting Service Group                  01:52
 67 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 68 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Rafael Andriato (Bra) Wilier Southeast                       02:34
 70 Manuel Belletti (Ita) Wilier Southeast
 71 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 72 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 73 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-BikeExchange                  02:35
 74 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 75 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 76 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:55
 77 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          03:28
 78 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 79 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 80 Salvatore Puccio (Ita) Italy
 81 Matteo Fabbro (Ita) Italy
 82 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: