Małgorzata Jasińska w Cylance Pro Cycling

Małgorzata Jasińska podpisała kontrakt z amerykańskim zespołem Cylance Pro Cycling.

32-letnia zawodniczka, trzykrotna mistrzyni Polski, ostatnie pięć lat spędziła we włoskiej ekipie Ale Cipollini, świętując w niej największe sukcesy, w tym dwa zwycięstwa w Giro della Toscana (2012 i 2015).

Jasińska to zawodniczka potrafiąca wygrywać, a w tym roku miała dobre wyniki przez cały sezon. Jest bardzo blisko najwyższego poziomu uwierzę, że w 2017 jest w stanie na niego wskoczyć

- czytamy w wypowiedzi dyrektora sportowego zespołu, Manela Lacambry.

W zespole Cylance agresywnie jeżdżąca zawodniczka z Barczewa ścigała się będzie u boku m.in. Kirsten Wild czy Danielle King. W składzie amerykańskiej grupy, w tym roku sklasyfikowanej na 11. miejscu w rankingu Women's WorldTour, znajdą się zapewne także Carmen Small czy Valentina Scandolara.

Jasińska w tym sezonie zajęła 2. miejsce w Tour Femenino de San Luis (2.1), wygrała GP San Luis Femenino (1.2), 4. w Durango-Durango Emakumeen Saria (1.2) i 5. w Premondiale Giro della Toscana (2.2). W lipcu zajęła 18. miejsce w Giro Rosa, a z mistrzostw Polski przywiozła dwa brązowe medale. Równo wypadała też w zawodach Women's WorldTour - w Strade Bianche finiszowała 13., w Trofeo Binda zajęła 17. miejsce, w La Fleche Wallonne 13., a w GP de Plouay-Bretagne - 11.

Wraz z Jasińską do zespołu z USA dołączyła Holenderka Willeke Knol.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: