Giro dell’Emilia 2016

Kolumbijczyk Esteban Chaves (Orica-BikeExchange) wygrał 99. edycję włoskiego klasyku Giro dell’Emilia.

Drugi kolarz tegorocznego Giro d'Italia i trzeci zawodnik hiszpańskiej Vuelty pokonał w końcówce o trzy sekundy Francuza Romaina Bardeta (Ag2r La Mondiale) oraz swojego rodaka Rigoberto Urana (Cannondale-Drapac).

Końcówka wyścigu prowadziła na widowiskowej, pokonywanej czterokrotnie, rundzie o długości 9,3 kilometra, z finałem pod górę św. Łukasza (2,1 km; 10%, 300 m przy 18%).

Wyniki Giro dell’Emilia 2016 (1.HC), Bolonia – San Luca (213 km):

1 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                      5:07:28
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                           00:03
3 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
5 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                           00:10
6 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
7 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:11
8 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                             00:14
9 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
10 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
11 Armentia Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   00:17
12 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
13 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
14 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
15 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                            00:20
16 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec         00:23
17 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
18 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
19 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
20 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
21 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                 00:30
22 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                     00:41
23 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:47
24 Daniel Martínez (Col) Wilier Southeast
25 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
26 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:52
27 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
28 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                          01:50
29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
30 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits              02:03
31 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:04
32 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                            02:05
33 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   02:09
34 Matteo Busato (Ita) Wilier Southeast                          02:17
35 Yonder Godoy (Ven) Wilier Southeast
36 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
37 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                        02:33
38 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
39 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                        02:36
40 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                    02:53
41 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                     03:10
42 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
43 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                              03:20
44 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
45 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA         04:30
46 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                          04:48
47 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                           04:53
48 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                            05:05
49 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                         05:12
50 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
51 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                       06:30
52 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
53 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                     06:36
54 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
55 Edward Ravasi (Ita) Lampre-Merida
56 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
58 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier
59 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
60 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
61 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
62 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
63 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept              06:50
64 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                              07:00
65 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
66 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
DNF Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
DNF Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
DNF Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
DNF Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
DNF Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
DNF Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
DNF Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
DNF Jacopo Mosca (Italy) Trek-Segafredo
DNF Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
DNF Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
DNF Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
DNF Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
DNF Jérémy Maison (Fra) FDJ
DNF Steve Morabito (Swi) FDJ
DNF Alexandre Geniez (Fra) FDJ
DNF Anthony Roux (Fra) FDJ
DNF Jérémy Roy (Fra) FDJ
DNF Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
DNF Songezo Jim (RSA) Dimension Data
DNF Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
DNF Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
DNF Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
DNF Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
DNF Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
DNF Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
DNF Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
DNF Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
DNF Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
DNF Fausto Masnada (Ita) Lampre-Merida
DNF Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
DNF Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
DNF Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
DNF Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
DNF Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
DNF Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
DNF Andrey Amador (CRc) Movistar Team
DNF Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
DNF Carlos Betancur (Col) Movistar Team
DNF Javier Moreno (Spa) Movistar Team
DNF Dayer Quintana (Col) Movistar Team
DNF Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
DNF Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
DNF Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
DNF Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
DNF Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
DNF Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
DNF Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
DNF Andrea Cacciotti (Ita) Unieuro Wilier
DNF Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
DNF Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
DNF Alex Turrin (Ita) Unieuro Wilier
DNF Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNF Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
DNF Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
DNF Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
DNF Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
DNF Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
DNF Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Julen Amezqueta (Spa) Wilier Southeast
DNF Andrea Fedi (Ita) Wilier Southeast
DNF Xuban Errazkin (Spa) Wilier Southeast
DNF Cristian Raileanu (Mol) Wilier Southeast
DNF Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Southeast
DNF Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
DNF Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
DNF Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
DNF Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
DNF Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
DNF Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
DNF Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
DNF Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
DNF Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
DNF Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
DNF Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
DNF Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
DNF Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
DNF Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
DNF Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
DNF Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
DNF Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
DNF Ivan Balykin (Ita) Gm Europa Ovini
DNF Rossano Mauti (Ita) Gm Europa Ovini
DNF Antonio Di Sante (Ita) Gm Europa Ovini
DNF Antonio De Sante (Ita) GM Europa Ovini
DNF Filippo Fortin (Ita) Gm Europa Ovini
DNF José Marquez Moreno (Spa) Gm Europa Ovini
DNF Davide Pacchiardo (Ita) Gm Europa Ovini
DNF Matteo Rotondi (Ita) Gm Europa Ovini
DNF Andrea Ruscetta (Ita) Gm Europa Ovini
DNF Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
DNF Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: