Spotkanie ws. bezpieczeństwa w peletonie w wigilię Il Lombardia

Dzień przed Il Lombardia dojdzie w Mediolanie do spotkania związków kolarzy (CPA), organizatorów wyścigów (AIOCC) oraz zespołów (AIGCP), na którym omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.

Reprezentanci poszczególnych stron zaproszeni zostali przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) i mają ocenić poziom bezpieczeństwa w peletonie w tym sezonie oraz zastanowić się nad poprawieniem bezpieczeństwa w 2017 roku. Jednym z punktów dyskusji będzie tematyka związana z ustawieniem barierek na trzech ostatnich kilometrach wyścigów.

Pewne zmiany zostaną już wprowadzone w życie na mistrzostwach świata w Dausze. Po licznych incydentach z udziałem motocykli, w kolumnie pojawią się o wiele lżejsze maszyny bez kufra. Za kierownicą wszystkich pojazdów zasiądą wyłącznie osoby z doświadczeniem poruszania się w peletonie.

Na finałowych 1,5 km rundy na sztucznej wyspie The Pearl nie znajdziemy żadnych wysepek ulicznych, które zostaną wyeliminowane.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: