Giro della Toscana 2016: etap 1

Giovanni Visconti zwyciężył po ucieczce na pierwszym etapie dwudniowego wyścigu Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini.

Zawodnik grupy Movistar pokonał Sonny Colbrelliego (Bardiani CSF) i Daniele Bennatiego (Tinkoff).

Wyniki 1. etapu Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini 2016 (2.1), Arezzo - Montecatini Terme (174,7 km)

  1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                      4:16:20
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  3 Daniele Bennati (Ita) Italy
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:03
  5 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:06
  6 Fabio Sabatini (Ita) Italy                                   00:07
  7 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  8 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
  9 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 10 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 11 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 14 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 15 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 16 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 18 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 19 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 21 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 23 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 26 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
 27 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 29 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 31 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 32 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 33 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 34 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 35 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
 36 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 37 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 38 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - VItalyl Concept
 40 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 41 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 42 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 43 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 44 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 45 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              00:42
 46 Davide Ballerini (Ita) Italy                                 00:50
 47 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             00:55
 48 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 49 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 50 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              04:00
 51 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team
 52 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                06:30
 53 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 54 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 55 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 56 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 57 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 58 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 59 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 60 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 61 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 62 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 63 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 64 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 65 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 68 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 69 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 70 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 71 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 72 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 73 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 74 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 75 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 76 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       10:58
 77 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 78 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 79 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 80 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 81 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 82 Jacopo Guarnieri (Ita) Italy
 83 Enrico Gasparotto (Ita) Italy
 84 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 86 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 87 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 88 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 89 Vincenzo Albanese (Ita) Italy
 90 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 92 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
 93 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
 95 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        11:12
 96 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 98 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 99 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana Pro Team
100 Andrea Vaccher (Ita) Team Roth
101 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
103 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
104 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
106 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
108 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
109 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Riccardo Minali (Ita) Italy
112 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
113 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
114 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
115 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
116 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
117 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
118 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
119 Simone Consonni (Ita) Italy
120 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           12:01

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                      4:16:20
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  3 Daniele Bennati (Ita) Italy
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:03
  5 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:06
  6 Fabio Sabatini (Ita) Italy                                   00:07
  7 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  8 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
  9 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 10 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 11 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 14 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 15 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 16 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 18 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 19 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 21 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 23 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 26 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
 27 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 29 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 31 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 32 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 33 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 34 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 35 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
 36 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 37 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 38 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - VItalyl Concept
 40 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 41 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 42 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 43 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 44 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 45 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              00:42
 46 Davide Ballerini (Ita) Italy                                 00:50
 47 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             00:55
 48 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 49 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 50 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              04:00
 51 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team
 52 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                06:30
 53 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 54 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 55 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 56 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 57 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 58 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 59 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 60 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 61 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 62 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 63 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 64 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 65 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 68 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 69 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 70 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - VItalyl Concept
 71 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 72 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 73 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 74 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 75 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 76 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       10:58
 77 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 78 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 79 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 80 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 81 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 82 Jacopo Guarnieri (Ita) Italy
 83 Enrico Gasparotto (Ita) Italy
 84 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 86 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 87 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 88 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 89 Vincenzo Albanese (Ita) Italy
 90 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 92 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
 93 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
 95 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        11:12
 96 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 98 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 99 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana Pro Team
100 Andrea Vaccher (Ita) Team Roth
101 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
103 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
104 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
106 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
108 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
109 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Riccardo Minali (Ita) Italy
112 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
113 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
114 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
115 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
116 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
117 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
118 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
119 Simone Consonni (Ita) Italy
120 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           12:01

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: