Michał Kwiatkowski na starcie Eneco Tour 2016

Ważny test dla polskiego zawodnika przez zbliżającymi się mistrzostwami świata w Dausze.

Michał Kwiatkowski wystartuje w ostatnim wyścigu etapowym cyklu WorldTour - Eneco Tour (19-25 września).

26-latek ze względu na m.in. problemy zdrowotne nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Jedyny wynik, którym może się pochwalić to zwycięstwo w E3 Harelbeke. W sierpniu zawodnik pochodzący z Chełmży stanął na starcie Vuelta a Espana i na drugim etapie wywalczył czerwoną koszulę lidera wyścigu. Niestety już na siódmym etapie został zmuszony do opuszczenia słonecznej Hiszpanii z powodu problemów z plecami.

Były mistrz świata jest już zdrowy i szykuje się do startu w Eneco Tour. Jego zadaniem będzie pomoc celującemu w zwycięstwo Geraintowi Thomasowi. Ponadto na Polaka liczy też Elia Viviani, który zamierza walczyć o zwycięstwa etapowe.

Eneco Tour rozpocznie się 19 września w Bolsward, a zakończy się 25 września w Geraardsbergen. Poza Michałem Kwiatkowskim zobaczymy tu Macieja Bodnara, który w barwach ekipy Tinkoff będzie służył pomocą Peterowi Saganowi.

Skład Team Sky na Eneco Tour 2016: Elia Viviani, Andrew Fenn, Michał Kwiatkowski, Geraint Thomas, Vasil Kiryienka, Lars Petter Nordhaug, Luke Rowe i Danny Van Poppel.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: