Mistrzostwa Europy 2016: Kämna mistrzem młodzieżowców

Lennard Kämna wywalczył we francuskim Plumelec tytuł mistrza Europy młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas.

Niemiec na pagórkowatej trasie w Bretanii okazał się lepszy o 29 sekund od Włocha Filippo Ganny. Brązowy medal zdobył Francuz Remi Cavagna, który do kolegi zza wschodniej granicy stracił 34 sekundy.

7. czas wykręcił Szymon Rekita, do zwycięzcy tracąc 1:17. Drugi z reprezentantów Polski – Przemysław Kasperkiewicz – zajął 17. miejsce, ze stratą 2:05.

Na trasie wyznaczono trzy niewielkie podjazdy, droga prowadziła spod zamku w miejscowości Josselin do Plumelec. Rywalizacja kończyła się wspinaczką na Cote de Cadoudal (1,8 km, 6%).

Po pierwszym dniu zmagań w Plumelec w tabeli medalowej prowadzą Włosi, którzy na koncie mają złoto i dwa srebra. Drugie miejsce zajmuje Francja ze złotem i dwoma brązowymi krążkami, a na podium widać też Niemców, którzy dzięki Kämnie mają jeden złoty medal.

Wyniki Szosowych Mistrzostw Europy 2016 – wyścigu jazdy indywidualnej na czas mężczyzn do lat 23 (CC), Josselin – Plumelec (25,4 km):

1. Lennard Kämna (Niemcy)                                    33:59
2. Filippo Ganna (Włochy)                                    00:29
3. Rémi Cavagna (Francja)                                    00:34
4. Corentin Ermanault (Francja)                              00:49
5. Nathan van Hooydonck (Belgia)                             00:51
6. Eddie Dunbar (Irlandia)                                   00:59
7. Szymon Rekita (Polska)                                    01:17
8. Artem Nych (Rosja)                                        01:19
9. Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)                      01:38
10. Senne Leysen (Belgia)                                    01:49
11. Janos Pelikan (Węgry)                                    01:52
12. Tobias Foss (Norwegia)
13. Patrick Gamper (Austria)                                 01:53
14. Jan Tschernoster (Niemcy)                                01:54
15. Michael O'Loughalin (Irlandia)                           02:04
16. Giovanni Carboni (Włochy)                                02:05
17. Przemysław Kasperkiewicz (Polska)                       
18. Bjornar Vevatne Overland (Norwegia)                      02:06
19. Lukas Spengler (Szwajcaria)                              02:10
20. Pascal Eenkhoorn (Holandia)
21. Izidor Penko (Słowenia)                                  02:13
22. Krists Neilands (Łotwa)                                  02:14
23. Gian Friesecke (Szwajcaria)                              02:28
24. Ivo Oliveira (Portugalia)                                02:31
25. Gonzalo Serrano Rodriguez (Hiszpania)                    02:40
26. Sasu Halme (Finlandia)                                   02:43
27. Eriks-Toms Gavars (Łotwa)                                02:49
28. Vladislav Duiynov (Rosja)                                03:05
29. Omer Goldstein (Izrael)                                  03:08
30. Hampus Anderberg (Szwecja)                               03:11
31. Ivan Lutenco (Mołdowa)                                   03:13
32. Tom Wirtgen (Luksemburg)                                 03:14
33. Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                        03:16
34. Enver Asanov (Azerbejdżan)                               03:33
35. Martin Bouzas Rey (Hiszpania)                            03:45
36. Andreas Miltiadis (Cypr)                                 03:46
37. Kevin Geniets (Luksemburg)                               03:58
38. Feritcan Samli (Turcja)                                  04:05
39. Marcus Karlsson Faglum (Szwecja)                         04:06
40. Victor Langellotti (Monako)                              04:08
41. Kostiantyn Rybaruk (Ukraina)                             04:49
42. Aviv Yechezkel (Izrael)                                  05:00
43. Jon Bozic (Słowenia)                                     05:03
44. Silver Maoma (Estonia)                                   05:16
45. Burak Abay (Turcja)                                      05:20
46. Andrej Petrovski (Macedonia)                             05:36
47. Vennatas Lasinis (Litwa)                                 05:39
48. Illya Klepikov (Ukraina)                                 05:40
49. Justas Beniusis (Litwa)                                  06:05
50. Juraj Bellan (Słowacja)                                  06:34

banner